مراقبت بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو برای نتیجه گیری از کاشت، اهمیت بسیار زیادی دارد. درواقع انجام این مراقبت هاست که باعث اثربخشی و نتیجه گیری مناسب از کاشت ابرو می شود. اینکه مراقبت های از کاشت ابرو بایستی چگونه باشد، سوالیست که بهتر است پیش از انجام کاشت به آن پاسخ داده شود. اگر می خواهید بیشتر راجع به مراقبت های لازم بدانید، این مقاله را دنبال کنید.

به طور کلی کلینیک های معتبر به شما توصیه های مهمی درباره مراقبت هایی که برای کاشت ابرو لازم است را می دهند. انجام این اقدامات به بهبود نتیجه کاشت کمک فراوانی می کند. در واقع اگر این مراقبت ها را انجام ندهید، بخش زیادی از نتیجه کاشت ابرو شما زیر سوال می رود. از همین رو بهتر است پیش از انجام کاشت، درباره آنها تحقیق کاملی انجام داد.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید قبل از کاشت ابرو بدانید، صفحه کاشت ابرو ، را مطالعه کنید.

کاشت ابرو

اقدامات مهم بعد از کاشت ابرو

مراقبت بعد از کاشت ابرو بسیار مهم است. برای گرفتن بهترین نتیجه بعد از کاشت ابرو و جلوگیری از عوارض یا مشکلات احتمالی باید با نکات و مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا باشید. پس از هر جراحی، باید به بدن خود فرصتی برای بازسازی، التیام و بهبودی بدهید. به همین ترتیب باید توصیه های مراقبتی در کاشت ابرو را رعایت کنید تا دوران نقاهت به خوبی به پایان برسد البته تمامی نکات و مراحل دوره نقاهت توسط بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران به شما آموزش داده می شود.

نکات مهم مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای اینکه فرآیند کاشت ابروهایتان مطابق با خواسته های اولیه باشد نیاز است که مراقبت های بعد از کاشت ابرو را با دقت انجام دهید. این دستورات در حقیقت مسیر و دوره نقاهت شما را بعد از کاشت کوتاه تر کرده و کمک می کند تجربه بهتری از کاشت ابرو داشته باشید.

بعد از کاشت ابرو، مراقبت‌های مناسب و دقیق بسیار مهم است و این مساله فرآیند بهبودی و نتیجه نهایی کاشت ابرو را تسریع می کند. مهم ترین مواردی که در زمان نقاهت بعد از کاشت ابرو باید به آن عمل کنید شامل نکات زیر است:

نگهداری ناحیه کاشت

پس از کاشت ابرو، منطقه کاشت باید تمیز و خشک نگه داشته شود. به منظور انجام مراقبت های بعد از کاشت اببرو، به هیچ عنوان آن را خیس نکنید. همچنین از لمس، خارش، یا جریان آب بر روی منطقه کاشت خودداری کنید.

استفاده ازداروهای ضد التهاب

پزشکان در کلینیک های معتبر داروهای ضد التهابی را برای شما تجویز می کند. داروها به صورت موضعی نیز تجویز می شوند و نیاز است آن را طبق توصیه استفاده کنید تا عفونت را کاهش دهید و التهاب را کنترل کنید.

استفاده از ضدعفونی کننده

در کلینیک های مجرب، از ضدعفونی کننده ها مرتبا استفاده می شود. ضد عفونی کننده ها را به قسمتی که کاشت انجام شده می زنند. برای میزان مصرف آن ها حتما از کلینیک دستورعمل لازم را بگیرید.

جلوگیری از رطوبت و آب

در طول فرآیند بهبود، باید از آب خوردگی منطقه کاشت ابرو جلوگیری کنید. برای این منظور، در هنگام شستشوی صورت احتیاط کنید که فشار و قطرات آب روی ابروها نباشد. می توانید در دوران نقاهت از دستمال مرطوب برای تمیز کردن صورت کمک بگیرید.

جلوگیری از تماس با آفتاب

برای انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو، سعی کنید از تماس مستقیم با آفتاب خودداری کنید. همچنین بدانید که بهتر است نور مستقیم به ناحیه کاشت نتابد. از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید تا پوست حساس منطقه کاشت را محافظت کنید.

استفاده از ضدعفونی کننده

بایستی توصیه ها و راهنمایی‌های لازم در خصوص مراقبت های بعد از کاشت را از بهترین کلینیک کاشت دریافت کنید. در همین زمینه اگر هرگونه علائم نامطلوب یا مشکلی در ناحیه کاشت تجربه کردید، بلافاصله به ایشان اطلاع دهید.

توجه داشته باشید که این فقط چند مراقبت عمومی پس از کاشت ابرو هستند و ممکن است پزشک شما دستورات و راهنمایی‌های خاصی برای شما داشته باشد.

توصیه های کلی درخصوص سلامت بعد از کاشت

همان طور که در فرآیند پس از جراحی کاشت ابرو معمولی FUE ، نتایج کاشت ابرو نیز فوراً قابل مشاهده نیست. برای دیدن اولین نتایج، باید آرام باشید. در حالی که بهبودی پس از جراحی بسیار سریعتر است، اما برای رشد موهای جدید ابرو به سه ماه زمان نیاز دارد.

به ابروهای خود فشار وارد نکنید

برای انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو در روزهای اول پس از کاشت ابرو از فشار بر روی ابروها جلوگیری کنید. ایجاد فشار بر ابروها در واقع فشار بر روی فولیکول ها را بیشتر می کند. فشار وارد شده باعث می شود روند خونرسانی مختل شود و یا التهاب در ناحیه ابرو ایجاد شود.

اصول شستشو بعد از کاشت ابرو

یکی از مهمترین مراحل بعد از کاشت ابرو، شستن ابروها است که مانند اصلاح ابرو بعد از کاشت باید با ملاحظه انجام شود. روند شستشو به این صورت است:

سعی کنید ابروهای خود را با اسپری آب ولرم خیس کنید. سپس سر خود را به عقب برگردانید. خم شوید و روی سر آب بریزید. پانسمان را از پشت سر برداشته، مقداری شامپو داخل اسپری بریزید، مقداری آب داخل اسپری بریزید، هم بزنید تا کف ایجاد شود. کف را روی ابروها اسپری کنید. اجازه دهید کف به مدت 5 دقیقه روی ابروها بماند سپس شروع به شستن سر و بخیه کنید. یک پارچه نرم آماده کنید. و مقداری شامپو بچه روی پارچه بریزید و بخیه ها را به صورت عمودی و افقی بشویید. شستن بخیه ها بسیار مهم است. بگذارید یکی از اطرافیان این کار را انجام دهد. بعد از شستن بخیه ها داخل اسپری آب بریزید و شروع کنید. ابروها را بشویید و آبکشی کنید. در هیچ مرحله ای از شستشوی ابرو به موقعیت دست نزنید.

پرهیز از الکل و دخانیات

در دو روز اول پس از کاشت مو از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید. الکل خون را رقیق می کند و ممکن است باعث خونریزی شود. اگر پزشک برای شما مسکن تجویز کرد، از مصرف الکل در حین مصرف دارو خودداری کنید.

برای اطمینان از بقای موهای کاشته شده به شما توصیه می کنیم حداقل تا دو هفته پس از کاشت مو سیگار نکشید چرا که تاثیرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو زیاد است. پس از جراحی، به مدت دو هفته از شنا کردن خودداری کنید.

هنگام خواب از دو بالش استفاده کنید

با توجه به اینکه ناحیه اهداکننده مو اغلب فولیکول های مو از بانک موی پشت سر است. بهتر است یک پارچه روی بالش پهن کنید تا از کثیف شدن آن جلوگیری کنید. تماس ابرو با بالش عوارض جانبی دارد و می تواند به فولیکول ها آسیب برساند. برای انجام صحیح مراقبت های بعد از کاشت ابرو، هنگام خواب روی صورت نخوابید و سر خود را بالا بیاورید.

از تماس دست با ابرو خودداری کنید

از مهم ترین الزامات در خصوص مراقبت های بعد از کاشت ابرو ، خودداری از تماسب با ابرو است. ممکن است ابتدا بخواهید بدانید که فولیکول های ابروی تازه چه شکلی هستند و برایتان جالب است و دوست دارید آنها را لمس کنید، اما این کار به ضرر شما است از دست زدن به ابروهای تازه کاشته شده خودداری کنید. زیرا خطر عفونت را افزایش می دهید و خطر عفونت و درد زیادی ایجاد می شود. یکی از اصول مراقبت بعد از کاشت، رعایت بهداشت است و به همین دلیل شستشوی بعد از کاشت ابرو بسیار توصیه می شود که ماندگاری کاشت ابرو را بالاتر می برد.

زخم ها را دستکاری نکنید

در مراقبت های پس از کاشت به این نکته توجه کنید. پوسته پوسته شدن محل کاشت و آکنه، قرمزی، خارش ابرو بعد از کاشت و درد بعد از کاشت ابرو امکان پذیر است، اما همه این موارد موقتی هستند. زیرا باعث ریشه کن شدن فولیکول ها خواهید شد. قرمزی و التهاب پس از اولین شستشو تا حد زیادی کاهش می یابد. با انجام توصیه های خاص مربوط به مراقبت های بعد از کاشت ابرو ، خارش این ناحیه نیز کاهش می یابد.

پرهیز ورزش های سنگین بعد از کاشت ابرو

به طور کلی تعریق برای ابروهای کاشته شده اصلا خوب نیست. با ورزش یا قرار گرفتن در معرض گرما باعث تعریق روی صورت می شود. بنابراین در طول دوره نقاهت پس از کاشت ابرو، به مدت یک ماه از ورزش های شدید و هر گونه فعالیتی که باعث تعریق می شود خودداری کنید.

موارد دیگری مانند اصلاح ابرو کاشته شده نیز وجود دارد که شما باید بعد از حدود 3 هفته بعد از عمل این اقدام را انجام دهید. در تمامی مراحل می توانید مشاوره های لازم را از مرکز کاشت ابرویتان دریافت نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *