ورم بعد از کاشت ابرو

درمان ورم و کبودی چشم بعد کاشت ابرو + عکس

یکی از چالش های بعد از کاشت، درمان کبودی و تورم بعد از کاشت ابرو است که در برخی افراد به شدید و در دیگری بسیار اندک خواهد بود. این مساله اجتناب ناپذیر است و تا حد بسیاری به سیستم بدن و گردش خون در قسمت های چشم و ابرو بستگی دارد، نقش و اهمیت پوست نیز پوشیده نیست اما در نهایت شما باید به دنبال راهکاری برای درمان ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو باشید. در این مطلب همراه شما هستیم تا راهنمایی های لازم در این خصوص را ارائه نماییم.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید قبل از کاشت بدانید، صفحه کاشت ابرو ، را مطالعه کنید.

ورم بعد از کاشت ابرو

کبود شدن چشم بعد از کاشت ابرو

کبودی چشم بعد از کاشت ابرو یک امر طبیعی است و نیازی به نگرانی ندارد، برای کنترل این عارضه می توانید از کمپرس سرد بعد از کاشت استفاده کنید. معمولا این مشکل چند روز همراه شما خواهد بود اما در صورت مزمن شدن نیاز است که حتما به پزشک مراجعه نمایید و با بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران مشورت کنید. تورم و قرمزی چشم‌ها پس از عمل زیبایی کاشت معمولاً چند روز ادامه داشته و طی چند هفته کاملاً حل و فصل می‌شود. اگر تورم چشم ناشی از کاشت بیش از چند هفته طول کشید، باید برای بررسی مشکل به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

در نظر داشته باشید که کبودی اطراف چشم نباید بیشتر از دو الی سه هفته به طول بیانجامد در نهایت شما باید شاهد بهبودی روزانه کبودی ها باشید ، در صورتی که ورم و کبودی چشم ماندگار و طولانی شد حتما به پزشک مراجعه و علت آن را جویا شوید.

ورم چشم ها بعد از کاشت ابرو

ممکن است علاوه بر کبودی چشم و قسمت هایی از ابروها دچار تورم شود، ورم در ابروها طبیعی است و به دلیل نزدیک بودن چشم به آن ممکن است احساس کنید که چشم های شما پف کرده و یا متورم و قرمز رنگ شده است. این عارضه نیز نگران کننده نیست و با مصرف مایعات و پمادهایی که به شما داده می شود قابل کنترل است. بعد از پیوند ابرو این اتفاق امری طبیعی است و شما باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو را با دقت انجام دهید تا این عارضه بر طرف شود. در هر صورت به دلیل دستکاری در بافت اطراف چشم و انجام جراحی روی آن ورم و کبودی طبیعی خواهد بود. برخی از عوامل هستند که در تشدید ورم چشم بعد از جراحی تاثیر دارد که شامل موارد زیر است :

 • دستکاری بافت ابرو بعد از کاشت
 • عدم رعایت بهداشت و عفونت ابرو
 • عدم رعایت مراقبت های بعد از کاشت

درمان ورم و کبودی بعد از کاشت ابرو

برای ترمیم و درمان کبودی ها و ورم بعد از این عمل زیبایی رعایت نکات زیر الزامی است:

 1. بعد از انجام عمل زیبایی کاشت برای جلوگیری از تورم، فرد باید به مدت سه شب با زاویه ۴۵ درجه بخوابد.
 2. بهتر است به مدت یک هفته پس از کاشت آسپرین و داروهای رقیق‌کننده خون نخورید.
 3. همچنین به مدت یک هفته بعد از عمل پیوند ابرو، از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 4. برای جلوگیری از تورم چشم بعد از ایمپلنت ابرو، هر ۲ ساعت یکبار کمپرس آب سرد را روی پیشانی خود بمالید.
 5. به افراد پیشنهاد می‌شود پس از عمل زیبایی کاش ، از روز سوم به بعد شروع به شستن ابرو خود کنند اما شستشو باید خیلی ملایم، بدون خراش و مالش باشد.
 6. پس از عمل زیبایی کاشت توصیه می‌شود که افراد به مدت ۴۸ ساعت برای دوش گرفتن صبر کنند و حتی پس از گذشت این مدت زمان اجازه ندهند که آب مستقیماً به ابروها برخورد کند.
 7. تا مدتی نباید سر را زیر فشار مستقیم آب دوش بگیرید.
 8. با توجه به اینکه گرما برای فولیکول‌های پیوندی ضرر دارد، لذا تا مدتی از رفتن به سونا و جکوزی خودداری نموده و برای خشک کردن ابروها از سشوار استفاده نکنید.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *