مزوتراپی ابرو بعد کاشت

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو [آیا واجب است؟]

مزوتراپی بعد از کاشت ابرو یک روش موثر برای حجم بخشیدن و بازگرداندن خط رویش ابرو در خانم‌ها و آقایانی است که دارای ابروهای کم پشت هستند. همچنین برای افرادی که قسمت خاصی از ابروی خود را از دست داده اند نیز مزوتراپی بعد از کاشت ابرو موثر است. روش‌هایی که در جراحی ترمیمی ابرو به کار برده می‌شود در سال‌ها اخیر با نتایج بسیار مثبتی همراه بوده‌اند.

مراقبت پس از کاشت ابرو مهم است و جهت موفقیت در نتایج کاشت باید دستورالعمل‌هایی را که کلینیک ارائه نموده است به طور کامل انجام داد. برخی از روش‌های درمانی می‌تواند نتایج کاشت را تقویت کنند. در ادامه این مطلب در مورد” بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو ” و ” ایا مزوتراپی بعد از کاشت ابرو واجب است” بحث می‌کنیم:

مشاوره کاشت ابرو

جهت مشاوره رایگان ، پرسش سوالات خود همین حالا با کلینیک راما تماس بگیرید.

مزوتراپی ابرو بعد کاشت

مزوتراپی ابرو بعد از کاشت

مزوتراپی یکی از روش‌های موثری می‌باشد که بیش از 70 سال است در جلوگیری از ریزش مو و ابرو به کار می‌رود. این روش شامل استفاده از ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، عصاره‌های گیاهی و هورمون‌ها جهت تقویت موهای باقی مانده و رشد مجدد موهای از دست رفته می‌باشد. بر اساس تحقیقات، این روش حدودا 90 درصد از سایر روش‌های مورد استفاده جهت کنترل ریزش مو موثرتر است.

مزوتراپی بعد از کاشت ابرو با استفاده از تزریق محلول‌های دارویی به قسمت مزودرم (لایه‌ی میانی پوست ابرو) انجام می‌شود. پس از تزریق سرم مزوتراپی به پوست ابروی جراحی شده، فولیکول‌های مو تحریک شده و رشد موهای سالم افزایش می‌یابد و در عین حال از ریزش موهای موجود در ابرو جلوگیری می‌نماید.

ایا مزوتراپی بعد از کاشت ابرو واجب است ؟

یکی از رایجترین سوالات افراد این است که “ ایا مزوتراپی بعد از کاشت ابرو واجب است؟” جواب این است که اگر می خواهید بهترین نتیجه گیری از کاشت ابرو را دشته باشید، مزوتراپی توصیه می‌شود و اجباری است. مزو با تزریق انواع ویتامین ها و مواد معدنی به رشد موهای کاشته شده و نتیجه گیری بهتر از درمان کمک ویژه ای می نماید.

همان طور که پیشتر اشاره کردیم دستورالعمل‌هایی مانند مصرف مکمل‌های دارویی و یا رژیم‌های غذایی سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی در رژیم غذایی پس از کاشت باید گنجانده شود تا نتایج با موفقیت کامل همراه باشد. همراه با رژیم غذایی مقوی و سالم تزریق ویتامین‌ها و سایر عناصر مورد نیاز جهت تقویت فولیکول‌های ابرو می‌تواند علاوه بر افزایش رشد ابرو در ماندگاری و موفقیت نتایج کاشت نیز موثر باشد.

تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

از اثرات مزوتراپی ابرو بعد از کاشت می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • جلوگیری از ریزش ابرو
 • تقویت موهای موجود در ابرو
 • تقویت و تغذیه گرافت‌های کاشته شده
 • ماندگاری نتایج کاشت
 • افزایش سرعت رشد ابرو
 • افزایش ضخامت ابرو
 • بهبود گردش خون

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

حدود 2 تا 3 ماه زمان لازم است تا نتایج جلسات درمانی مزوتراپی بعد از کاشت ابرو نمایان شود. (با توجه به شرایط فردی ممکن است این تغییرات زودتر آغاز شود، برخی از بیماران چند هفته پس از درمان می‌توانند نتایج مزوتراپی بر روی ابروهای خود را مشاهده نمایند). به طورکلی پیشنهاد می‌شود، جهت مشاهده‌ی نتایج کامل مزوتراپی حدود 6 ماه صبر نمائید.

به طور متوسط حدود 10 ماه زمان لازم است تا نتایج کاشت نمایان شود. در طی این مدت جهت کسب نتایج مثبت از جراحی ترمیمی ابرو لازم است، دستورالعمل‌ها و توصیه‌هایی که جراح به شما ارائه داده است، را به خوبی اجرا نمائید.

بهترین زمان برای مزوتراپی بعد از کاشت ابرو با توجه به شرایط هر فرد ممکن است متفاوت باشد، در برخی موارد می‌توان چند هفته پس از جراحی ابرو جهت تقویت نتایج کاشت، مزوتراپی را نیز شروع نمود. در برخی موارد جراح ممکن است تا چند ماه این روش درمانی را به تاخیر بیندازد.

به طور میانگین 4 هفته پس از کاشت می‌توان جهت اولین جلسه مزوتراپی مراجعه نمود.

به طور کلی بهتر است، هر روش درمانی که جهت تقویت ابروهای خود پس از جراحی در نظر دارید تحت نظر پزشک متخصصی که کاشت ابرو را در بهترین کلینیک کاشت ابرو انجام داده است، صورت بگیرد. در غیر این صورت هرگونه عارضه و مشکلی که در نتایج کاشت ایجاد شود خارج از کنترل جراح خواهد بود . تقریباً در تمام موارد جراح هیچ گونه مسئولیتی در قبال شکست درمان پس از استفاده از روش‌های درمانی دیگری که توسط دیگر متخصصین و یا افراد غیرمتخصص انجام شده است بر عهده نخواهد گرفت.

بیشتر بخوانید : ماندگاری کاشت ابرو چه قدر است؟

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

هر جلسه درمانی به 10 الی 15 دقیقه زمان نیاز دارد. تعداد جلسات درمانی برای هر فردی متفاوت می‌باشد. زمان بین جلسات درمانی و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز هر فرد با توجه به شرایط ویژه‌ی او توسط متخصص پوست و مو تعیین شود.

آمادگی های قبل از مزوتراپی بعد از کاشت

قبل از اقدام به مزوتراپی برای کاشت ابرو نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • لازم است قبل از مراجعه به کلینیک پوست خود را به خوبی بشویید. پوست چربی می تواند نتایج درمان را تخت تاثیر قرار دهد.
 • حداقل 8 سال قبل از اقدام به درمان مصرف سیگار، الکل و دخانیات را متوقف کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف میکنید، به خصوص رقیق کننده های خون مثل آسپرین پزشک را مطلع کنید.
 • رژیم غذایی سالم شامل استفاده از انواع میوه ها و سبزیجات می تواند در افزایش اثربخشی موثر باشد.

آمادگی های بعد از مزوتراپی بعد از کاشت

این درمان کاملا سرپایی بوده و همراه با بی حسی انجام می‌شود، تا 3 روز بعد از انجام درمان درد، التهاب و خونریزی اندک طبیعی است و خود به خود برطرف می‌شود، درغیر این صورت باید با پزشک در این مورد مشورت نمایید.

رعایت نکات بعد ز مزوتراپی الزامی است:

 • برای کاهش التهاب ابرو، روی موضع یخ قرار دهید.
 • می توانید از مسکن برای کاهش درد استفاده کنید.
 • تا 2 روز بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید.

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو چقدر است؟

هزینه مزو بعد از کاشت، بسته به تعداد جلسات مورد نیاز، وسعت ابرو و کلینیکی که درمان را در آن انجام می‌دهید، تعیین می‌شود. بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه ها با کلینیک راما تماس بگیرید.

سوالات متداول مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

مطالب مرتبط
2 پاسخ
  1. سلام. بله به استحکام ریشه مو، قدرت مندی و افزایش سرعت رشد مو ها کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *