Rating is disabled

مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو یک روش موثر برای حجم بخشیدن و بازگرداندن خط رویش ابرو در خانم‌ها و آقایانی است که دارای ابروهای کم پشت و یا از دست دادن ابرو در قسمت‌های خاصی هستند. روش‌هایی که در کاشت ابرو به کار برده می‌شود در سال‌ها اخیر با نتایج بسیار مثبتی همراه بوده‌اند.

مراقبت پس از کاشت ابرو مهم است و جهت موفقیت در نتایج کاشت باید دستورالعمل‌هایی را که پزشک ارائه نموده است به طور کامل اجرا نمود. برخی از روش‌های درمانی می‌تواند نتایج کاشت ابرو را تقویت کنند، یکی از این روش‌ها مزوتراپی می‌باشد که در ادامه‌ی این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

مزوتراپی ابرو بعد کاشت

علل ریزش ابرو

پیش از هرگونه روش درمانی جهت کاشت و یا مزوتراپی ابرو لازم است ابتدا دلیل اصلی ریزش ابرو شناسایی شود، مهمترین دلایل اصلی ریزش ابرو عبارتند از:

  • اسکار و تروما: شامل برداشتن بیش از حد ابرو، سوختگی، جراحی، آلوپسی و …
  • ریزش ابرو به دلایل فیزیولوژیک: مانند دلایل ژنتیکی، افزایش سن، اختلالت غدد درون ریز مانند بیماری تیروئید و …
  • بیماری‌های نادر مانند سندرم نترتون

مزوتراپی ابرو

مزوتراپی یکی از روش‌های موثری می‌باشد که بیش از 70 سال است در جلوگیری از ریزش مو و ابرو به کار می‌رود. این روش شامل استفاده از ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، عصاره‌های گیاهی و هورمون‌ها جهت تقویت موهای باقی مانده و رشد مجدد موهای از دست رفته می‌باشد.

بر اساس تحقیقات مزوتراپی بیش از 90 درصد از سایر روش‌هایی که جهت کنترل ریزش مو به کار برده می‌شود موثرتر می‌باشد.

مزوتراپی ابرو با استفاده از تزریق محلول‌های دارویی به قسمت مزودرم (لایه‌ی میانی پوست ابرو) انجام می‌شود. پس از تزریق سرم مزوتراپی به پوست ابرو، فولیکول‌های مو تحریک شده و رشد موهای سالم افزایش می‌یابد و در عین حال از ریزش موهای موجود در ابرو جلوگیری می‌نماید.

تاثیر مزوتراپی پس از کاشت ابرو

  • جلوگیری از ریزش ابرو
  • تقویت موهای موجود در ابرو
  • تقویت و تغذیه گرافت‌های کاشته شده و ماندگاری نتایج درمان کاشت ابرو
  • افزایش سرعت رشد ابرو
  • افزایش ضخامت ابرو
  • بهبود گردش خون که می‌تواند منجر به افزایش موفقیت کاشت ابرو شود

زمان ایجاد تغییرات پس از مزوتراپی

حدود 2 تا 3 ماه زمان لازم است تا نتایج جلسات درمانی مزوتراپی بر ابرو نمایان شود (با توجه به شرایط فردی ممکن است این تغییرات زودتر آغاز شود، برخی از بیماران چند هفته پس از درمان می‌توانند نتایج مزوتراپی بر روی ابروهای خود را مشاهده نمایند). به طورکلی پیشنهاد می‌شود جهت مشاهده‌ی نتایج کامل مزوتراپی حدود 6 ماه صبر نمائید.

زمان مناسب برای مزوتراپی پس از کاشت ابرو

به طور متوسط حدود 10 ماه زمان لازم است تا نتایج کاشت ابرو نمایان شود، در طی این مدت جهت کسب نتایج مثبت از کاشت ابرو لازم است دستورالعمل‌ها و توصیه‌هایی که جراح به شما ارائه داده است را به خوبی اجرا نمائید.

زمان مناسب برای مزوتراپی پس از کاشت ابرو با توجه به شرایط هر فرد ممکن است متفاوت باشد، در برخی موارد می‌توان چند هفته پس از کاشت ابرو جهت تقویت نتایج کاشت، مزوتراپی را نیز شروع نمود و در برخی موارد جراح ممکن است تا چند ماه این روش درمانی را به تاخیر بیندازد.

به طور میانگین 4 هفته پس از کاشت ابرو می‌توان جهت اولین جلسه مزوتراپی مراجعه نمود.

به طور کلی بهتر است هر روش درمانی که جهت تقویت ابروهای خود پس از کاشت ابرو در نظر دارید تحت نظر پزشک متخصصی که کاشت ابرو را در بهترین کلینیک کاشت ابرو انجام داده است صورت بگیرد، در غیر این صورت هرگونه عارضه و مشکلی که در نتایج کاشت ابرو ایجاد شود خارج از کنترل جراح خواهد بود و تقریباً در تمام موارد جراح هیچ گونه مسئولیتی در قبال شکست درمان پس از استفاده از روش‌های درمانی دیگری که توسط دیگر متخصصین و یا افراد غیرمتخصص انجام شده است بر عهده نخواهد گرفت.

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی پس از کاشت ابرو

هر جلسه درمانی به 10 الی 15 دقیقه زمان نیاز دارد. تعداد جلسات درمانی برای هر فردی متفاوت می‌باشد. زمان بین جلسات درمانی و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز هر فرد با توجه به شرایط ویژه‌ی او توسط متخصص پوست و مو تعیین شود.

لزوم مزوتراپی پس از کاشت ابرو

همان طور که پیشتر اشاره کردیم دستورالعمل‌هایی مانند مصرف مکمل‌های دارویی و یا رژیم‌های غذایی سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی در رژیم غذایی پس از کاشت ابرو باید گنجانده شود تا نتایج کاشت با موفقیت کامل همراه باشد. همراه با رژیم غذایی مقوی و سالم تزریق ویتامین‌ها و سایر عناصر مورد نیاز جهت تقویت فولیکول‌های ابرو می‌تواند علاوه بر افزایش رشد ابرو در ماندگار و موفقیت نتایج کاشت ابرو نیز موثر باشد.

کلینیک راما

کلینیک راما

کلینیک راما با ارائه خدمات کاشت مو و کاشت ابرو در خدمت عزیزان است تا با ارائه نوین ترین روش های روز دنیا و استفاده از به روز ترین تکنیک های موجود خدماتی نوین و رضایتبخش را عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *