کاشت ابرو مردانه

کاشت ابرو مردانه

برای داشتن ظاهر جوان و جذاب ابروهای پرپشت و خوش فرم یکی از معیارهای اساسی هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان می‌باشد. ابروهای پرپشت باعث می‌شود صورت شما حالتی متقارن داشته باشد.

 با بالا رفتن سن تراکم ابروها به طور طبیعی کاهش می‌یابد، اما دلایل دیگری نیز ممکن است باعث ریزش ابرو شود، مانند زخم‌ها یا بیماری‌های مزمن پوست و مو. در ادامه به بررسی کامل کاشت ابرو مردانه می پردازیم:

کاشت ابرو آقایان

خانم‌ها می‌توانند با ابزارهای آرایشی تا حدودی کاهش ابروهای خود را بپوشانند اما نازک شدن ابرو برای آقایان که معمولاً ابروهای پرپشت یکی از جذابیت‌های ظاهری مردانه برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود یک نکته‌ی منفی می‌باشد. خوشبختانه در سال‌های اخیر با پیشرفت‌هایی که در حوزه کاشت مو و ابرو صورت گرفته است آقایانی که دچار ریزش ابرو هستند نیز می‌توانند کاشت ابرو داشته باشند تا به جذابیت‌های ظاهری خود دست یابند.

چه افرادی می‌توانند برای کاشت ابرو اقدام نمایند

 • به طور ژنتیکی برخی افراد دارای ابروهای کم پشت هستند، کم پشتی ابرو به خصوص در آقایانی که ابروهایی به رنگ روشن دارند بیشتر نمایان است. این افراد معمولاً از همان سنین جوانی تمایل دارند که کاشت ابرو را انجام دهند.
 • همان طور که پیشتر اشاره کردیم با افزایش سن نیز میزان تراکم ابروهای به طور طبیعی کاهش می‌یابد بنابراین افراد میانسال نیز جزء کاندیدهای مناسب کاشت ابرو هستند.
 • ضربه یا زخم‌هایی که به ناحیه ابرو وارد می‌شود ممکن است منجر به تشکیل اسکارهایی شوند که در آن قسمت، رشد ابرو مختل شود. خالکوبی، سوراخ کردن یا سوختگی نیز از جمله مواردی هستند که منجر به ریزش ابرو در یک محدوده ابرو می‌شود البته امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت ابرو نیستند:

افرادی که دچار این بیماری‌های هستند نمی‌توانند از مزایای کاشت ابرو بهره‌مند شوند:

 • آلوپسی آره آتا: یک بیماری خودایمنی که سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌های مو حمله می‌کند و منجر به ریزش آن می‌شود.
 • تریکوتیلومانیا: این بیماری در واقع یک اختلال رفتاری است که فرد به صورت مکرر موهای خود را می‌کند که در نهایت منجر به ریزش دائمی مو در ناحیه سر یا ابرو می‌شود.
 • اختلالات خونریزی

بیشتر بخوانید : هزینه کاشت ابروی مردانه

روش کاشت ابرو مردانه

کاشت ابرو یک جراحی ساده می‌باشد، احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و در یک بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران ، پزشک متخصص می‌تواند کاشت ابرو را انجام دهد. روش کاشت ابرو مشابه همان روشی است که در کاشت مو به کار می‌رود و موهای فرد از منطقه‌ای که تراکم بیشتری دارد به ابروها منتقل می‌شوند. تمامی مراقبت های قبل از کاشت ابرو به شما ارائه می شود.

هر ابرو برای اینکه ظاهری طبیعی و سالم داشته باشد به 250 تا 400 تار مو احتیاج دارد، البته تعداد واقعی با توجه به آناتومی چهره‌ی افراد ممکن است متفاوت باشد. هر تار مو باید در جهت مناسب با باقی ابروها کاشته شود، فاصله بین موها باید بسیار نزدیک باشد تا ظاهری طبیعی ایجاد شود. در موارد جزئي بین 100 تا 200 تار مو برای پیوند ابرو کافی می‌باشد.

پس از اینکه بیهوشی عمومی یا موضعی انجام شد، جراحی برش‌های کوچکی در محل اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل پیوند در ابرو ایجاد می‌کند این از مهم ترین مراحل کاشت ابرو می باشد.

گرافت مو توسط سوزن‌های بسیار طریق برداشته می‌شود (معمولا از قسمت پشت گوش)، هر مو به صورت جداگانه برداشته می‌شود. نه تنها موهای فرد بلکه فولیکول مو نیز طی این عمل منتقل می‌شوند تا پس از ریزش، موهای جدید در ابرو قادر به رشد باشند.

کل فرآیند حدود 2 تا 3 ساعت ممکن است طول بکشد.

مزایا و معایب روش کاشت ابرو در آقایان

ابروهای پرپشت یکی از ملاک‌های زیبایی ظاهر در نظر گرفته می‌شوند و پس از کاشت ابرو، ابروهای جدید ظاهری کاملاً طبیعی خواهند داشت به شرط آنکه مراقبت های بعد از کاشت ابرو با دقت انجام شود، نتایج حاصل از کاشت ابرو به صورت دائمی می‌باشد اما جهت رسیدن به نتیجه‌ی کامل حدود 12 ماه زمان لازم است.

از نکات منفی این روش می‌توان به پرهزینه بودن آن اشاره کرد که برخی افراد قادر به تهیه هزینه‌های آن نیستند. همچنین پس از کاشت ابرو چند ماه لازم است تا فولیکول‌های کاشته شده بتوانند رشد خود را آغاز نمایند و در برخی مواقع نتیجه‌ی کاشت با موفقیت همراه نخواهد بود. لزوم مراجعه به یک متخصص با تجربه و مهارت خاص در کاشت ابرو یکی از رموز موفقیت در کاشت ابرو می‌باشد.

دوره بهبودی پس از کاشت ابرو در آقایان

مردان باید بعد از کاشت ابرو نکات زیر را رعایت کنند:

 • در چند روز اول پس از کاشت، اطراف ابرو ممکن است دچار پوسته پوسته شدن شود که این مورد طبیعی می‌باشد.
 • استفاده از هرگونه موادی جهت شستشو یا آرایش باید با نظر پزشک انجام شود.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین تا 3 هفته پس از کاشت ابرو خودداری نمائید.
 • حتما دخانیات را کنار بگذارید زیرا تاثیرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو بسیار است.
 • در صورت خونریزی، ترشحات چرکی یا هر گونه عارضه غیرطبیعی با پزشک خود تماس بگیرید.
 • چند هفته پس از کاشت ابرو، ریزش ابروهای کاشته شده اتفاق می‌افتاد که این مورد طبیعی می‌باشد و جای نگرانی وجود ندارد زیرا ابروهای جدید طی چند ماه آینده شروع به رشد خواهند کرد.
 • گاهی اوقات لازم است موهای کاشته شده را کوتاه نمائيد تا اندازه‌ی آن‌ها مانند اندازه‌ی ابروهای طبیعی باشد
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *