Rating is disabled

کاشت ابرو طبیعی و دائمی با آخرین متد روز دنیا

ابروی طبیعی

ابرو یکی از برجسته ترین شاخص های صورت است که مثل یک قاب زیبا بالای چشم قرار دارد. هر چه ابرو پرتر و زیباتر باشد علاوه بر جذابیت، فرد را جوان تر نشان می دهد. تا سال ها خانم ها با محصولات آرایشی ابروهای نازک یا کم پشت خود را اصلاح می کردند.اما امروزه کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران طبیعی جایگزین مواد آرایشی شده است. اگر تمایل به انجام کاشت ابرو دارید با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به مطالب

این روش در عین ساده بودن، جنبه های مختلفی دارد که فرد متقاضی باید آن ها را در نظر بگیرد. از هزینه تا عوارض جانبی کاشت ابرو موارد مهمی هستند که فرد باید کاملا به آن آگاه شود. قبل از کاشت ابرو انتظارات خود را از این عمل با پزشک مطرح کنید و با مشورت ببینید که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

اگر فرصت کافی برای مطالعه مقاله را ندارید می توانید پادکست زیر را گوش کنید:

بخش های مختلف ابرو

ابروها اجزای مهمی در چهره هستند که نقص در هر قسمت از آن ممکن است زیبایی ظاهری شما را تحت تاثیر بگذارد. ممکن است تنها بخشی از یک ابرویتان دچار آسیب هایی مانند طاسی یا ریزش مو شده باشند، که در این صورت می توانید به کمک کاشت ابروی طبیعی این نواقص را بر طرف نمایید. قبل از اینکه اقدامی برای کاشت انجام دهید تمامی قسمت های ابرو با توجه به میزان تراکمی که دارند مورد بررسی و معاینه قرار می گیرند. در تصویر زیر قسمت های مهم از ابرو را مشخص کرده ایم که هر بخش برای معاینه اولیه و ترسیم ابروی ایده آل نسبت به آناتومی چهره مهم و حائز اهمیت است.

اجزای ابرو

تاج ابرو 

کمان ابرو 

دم ابرو

همانطور که اشاره شد ممکن است تمام یا بخشی از ابروهایتان دچار طاسی و ریزش شوند، متاسفانه در بسیاری از موارد موهای آسیب دیده ابرو ترمیم نمی شوند و با مواردی که باعث تقویت آن می شود هم نمی توان رشد و تراکم ایده آل را ایجاد نمود. البته در برخی از موارد امکان بازگشت و رشد مجدد ابروهای ریخته شده وجود دارد. بررسی اینکه چرا ابروها دچار ریزش شده اند توسط پزشک متخصص انجام می شود و روش های درمانی برای آن مد نظر قرار می گیرد.در صورتی که تکنیک های درمانی برای این عارضه چاره ساز نباشد کاشت ابرو دائمی بهترین گزینه درمانی است.

در ادامه به برخی از موارد که باعث ریزش ابروها می شوند اشاره شده است :

علل ریزش ابرو

مشکلات پوستی

مشکلات پوستی

ابتلا به بیماری های پوستی که باعث تخریب بافت پوست و التهاب شدید آن می شود از عوامل ریزش ابرو محسوب می شود. بیماران مبتلا به درماتیت‌های پوستی مانند آتوپیک، سبورئیک، بیماری پسوریازیس و پدیده تلوژن افلوریم ریزش ابروها را تجربه می کنند. همچنین اسکلروز با ایجاد زخم روی پوست باعث ازبین رفتن فولیکول­ های مو و ریزش ابروها می­ شود. زائده‌های پوستی مانند خال‌ها حتی اگر بدخیم نباشند ولی اگر در ناحیه ابرو ایجاد شوند موجب ریزش تکه‌هایی از موی ابرو می‌شوند.

مصرف داروها

برخی از داروهایی که برای درمان های اعصاب و روانپزشکی تجویز می شوند نیز از مواردی است که می تواند باعث ریزش مو و ریزش ابرو ها شود. این داروها معمولا لیتیوم، هالدول، آمی تریپتلین، دوگزپین، ایمی پرامین هستند که فولیکول های مو را تضعیف و باعث ریزش آن می شوند. همچنین قرص‌های ضدبارداری، تستسترون و استروئیدهای آنابولیزان که در درمان بعضی اختلالات هورمونی به کار می‌روند، جزو داروهای هورمونی هستند که می‌توانند باعث ریزش ابرو و مو شوند.

دارو
سرطان

سرطان

ابتلا به سرطان و شروع دوره های درمان یکی از مهم ترین عوامل ریزش ابروهاست. مصرف داروهای شیمی درمانی به شدت روی فولیکول های مو تاثیر می گذارد که می تواند آسیب زیادی به آن وارد کرده و باعث ریزش مو در سطح صورت و روی سر شود. این آسیب ممکن است با قطع داروها برطرف شود اما در مواردی ممکن است که دیگر موها رشدکنند.سرطان‌های پوستی مانند BCC و SCC یا سارکوم کاپوزی باعث ریزش ابرو می‌شوند.

تغذیه نادرست

اگر رژیم های غذایی غیر اصولی و یا فاقد مواد معدنی و مفید برای بدن داشته باشید شاهد ریزش مو و ریزش ابروها خواهید بود. رژیم غذایی شما باید حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ باشد تا دچار ریزش مو نشوید.اسیدهای چرب امگا 3 که شامل اسید ایکوزاپنتانونیک (EPA) و اسید آلفالینولئیک است و در ماهی‌هایی همچون ماهی سالمون، ساردین وروغن سویا و کانولا، روغن گردو و روغن تخم کتان دیده می شود که می توانید با مصرف مقدار مشخصی از آن در طول هفته کمبود آن را جبران کنید.

تغذیه

یک مورد مهم دیگر هم استفاده از مواد آرایشی در ابروهاست که با گذشت زمان باعث آسیب و ریزش آن می شود.هنوز هم خانم ها با سایه یا مداد، ابرو را پر کرده و یا مدل آن را تغییر می دهند. با گذشت زمان روش تتو وارد دنیای زیبایی شد و با پیشرفت عملکرد میکروبلیدینگ رایج شد. سپس روش کاشت ابرو طبیعی جای خود را در صنعت جراحی های زیبایی باز کرد.

اما هیچ کدام از این روش ها دائمی نیستند. اگر می خواهید ابروهای طبیعی با طرح دلخواهتان را داشته باشید با کاشت ابرو تحت نظر یک پزشک جراح زیبایی یا پلاستیک باتجربه به نتیجه مطلوبی خواهید رسید.

پس از پیشرفت های چشمگیر کاشت مو برای اولین بار در دهه 1990 کاشت ابرو انجام شد. بیش از 20 سال است که از روش کاشت ابرو برای اصلاح ظاهر ابرو به کار می رود.

کاشت ابرو در یک نگاه

 • مدت زمان انجام : حدود 3 الی 4 ساعت
 • دوران نقاهت و استراحت : فقط یک روز
 • عوارض و آسیب های احتمالی: خیر ندارد
 • نیاز به ترمیم: در صورت عدم موفقیت بله
 • هزینه:هزینه برای هر شخص تفاوت دارد

کاشت ابرو طبیعی

برخی مواقع ابرو خانم ها به دلیل ریزش مو ناشی از افزایش سن یا آلوپسی دوست دارند ظاهر ابرو خود را تغییر دهند. یکی از بهترین و دائمی ترین گزینه طراحی ابر دلخواه، کاشت ابرو است. البته باید سن مناسب کاشت ابرو را نیز در نظر داشته باشند. ظاهر، بر اعتماد به نفس همه خصوصا خانم ها تاثیرگذار است. سالانه حدود ۴ میلیون نفر با این واقعیت روبرو می شوند که موهای ابروهایشان در حال نازک یا خالی شدن است. بسیاری از خانم ها پس از این که بیدار می شوند اولین کاری که می کنند، کشیدن ابرو است. به همین دلیل است اکثر خانم ها روش های مختلفی را برای اصلاح ظاهر ابرو به کار می برند.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (شاخه ها) به ابرو منتقل می شوند. هدف از پیوند ابرو رشد موهای جدید و ایجاد ظاهری پرتر در ابرو است.

کاشت ابرو به دلیل تغییر شکل طبیعی ابرو طرفداران زیادی دارد. مانند روند کاشت مو ، پزشک باید هر یک از موها را به صورت جداگانه در یک برش کوچک و زاویه‌دار دقیقاً در جهت خواب موهای طبیعی ابرو بکارد. اگر کاشت ابرو توسط جراح مجرب و با دقت کافی انجام نشود ممکن است به ظاهر دلخواه فرد نرسد

پس از کاشت فرد باید موهای جدید ابرو را تند تند کوتاه کند. چون فولیکول این موها از قسمت سر هستند، الگوی رشدشان نیز مشابه با موی سر است و زودتر از تارهای ابرو بلند می شوند. ممکن است کمی برایتان عجیب باشد اما بعد از مدتی موهای ابرو حالت و فرم بهتری می گیرند و به راحتی می توانید آن را اصلاح کنید.

اینستاگرام کلینیک راما

پزشک با تجویز مسکن خوراکی و بی حسی موضعی نواحی دهنده و گیرنده فولیکول مو عمل کاشت را آغاز می کند. جراحی کاشت ابرو نهایتا 3 الی 4 ساعت طول می کشد. دوره نقاهت این جراحی کوتاه است و فرد می تواند به محل کار در روز بعد بازگردد. همچنین نیازی به بستری در کلینیک و یا مراقبت ویژه نخواهد این موارد از مهم ترین مزایای کاشت ابرو داشت.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود ؟

در این بخش مراحل کاشت ابرو توضیح داده شده است :

مرحله اول کاشت ابرو

در مرحله اول بهترین و ایده آل ترین فرم ابرو برای شما در نظر گرفته می شود. با طراحی ابروها قبل از عمل می توانید مطمئن باشید که نتایج این روش طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

مرحله دوم کاشت ابرو

بیشتر افراد قبل از پیوند ابرو از داروی آرام بخش خوراکی استفاده می کنند که باعث آرامش آنها در طی عمل می شود. پزشک همچنین از بیحسی موضعی در ناحیه ابرو و ناحیه ای اهدا کننده استفاده خواهد کرد.

پس از بی حس کردن نواحی اهداکننده و گیرنده، جراح برش های کوچکی در محل های اهداکننده فولیکول و کاشت در ابروهای ایجاد می‌کند. کل عمل کاشت ابرو حدودا ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد که به پزشک با توجه به شرایط و وضعیت بانک موی شما بهترین گزینه را انتخاب می کند.

مرحله سوم کاشت ابرو

مرحله چهارم کاشت ابرو

مرحله پنجم کاشت ابرو

برای پیوند ابرو طبیعی یکی از روش های زیر انتخاب می شود:

 • استخراج واحد فولیکولی (FUE) –  Follicular Unit Extraction در این روش، جراح با پانچ دستی، روباتیک یا برقی فولیکول های مو را دانه به دانه برمی دارد. مزایای تکنیک FUE بالا بودن عمر مفید ابروی کاشت و باقی نماندن جای زخم خطی است. کیفیت تارهای مو در کاشت ابرو بر میزان موفقیت عمل تاثیر بسزایی دارد.
 • پیوند واحد فولیکولی – (FUT) Follicular Unit Transplant در این روش، جراح نواری از پوست با فولیکول های مو را بر می دارد و آن ها را در ابرو می کارد تا به ظاهر دلخواه برسد. مزیت برداشتن فولیکول ها به صورت نواری این است که بسیار سریع تر از برداشت با پانچ بوده و طول مو بلندتر است. هر چه مو بلندتر باشد کار جراح برای تشخیص خواب مو و پیچ خوردگی آن راحت تر است. نقطه ضعف تکنیک FUT این است که یک اسکار خطی به جا می گذارد و عمر کاشت نیز کوتاه تر است.

افراد مناسب کاشت ابرو

این روش در عین ساده بودن، جنبه های مختلفی دارد که فرد متقاضی باید آن ها را در نظر بگیرد. از هزینه تا عوارض جانبی کاشت ابرو موارد مهمی هستند که فرد باید کاملا به آن آگاه شود. قبل از کاشت ابرو انتظارات خود را از این عمل با پزشک مطرح کنید و با مشورت ببینید که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر. به طور کلی برخی از موارد که برای افراد مناسب کاشت ابرو در نظر گرفته می شود شامل موارد زیر است :

کاندید کاشت ابرو
ریزش ابرو

طاسی قسمتی از ابرو

ممکن است قسمتی از موهای ابرو دچار ریزش شود . این ریزش که در موها به ریزش موی سکه ای معروف است می تواند در ابروها نیز ایجاد شود و آسیب های ظاهری خود را در پی داشته باشد. معمولا در این قسمت مجدد رشد موها صورت می گیرد اما در غیر این صورت بهترین گزینه برای درمان این عارضه کاشت ابرو طبیعی خواهد بود.عواملی مانند استرس یا برخی بیماری های زمینه ای باعث بروز این نوع از ریزش ابرو می شوند که درمانی به غیر از کاشت ابرو برای آن وجود ندارد.

ابروی کم پشت

افرادی با ابروهای کم پشت و نازک

ممکن است بعد از مدتی و با گذشت زمان ابروها کیفیت ، مقاومت و تراکم خود را از دست بدهند. در چنین وضعیتی استفاده از مواد آرایشی یا وارد کردن آسیب به آن شدت آن را بیشتر کرده و باعث می شود که بخش زیادی از ابروها نازک و بی جان شوند. در ادامه شما شاهد کم رنگ شدن و از بین رفتن تراکم ابروها هم خواهید شد. امکان تقویت و یا ترمیم این نوع ریزش ابرو بسیار کم است و معمولا خانم ها اولین گزینه ای که در ذهن دارند انجام روش هایی مانند تاتو یا میکروبیلیدینگ است که آن هم در نهایت نیاز به تکرار و تمدید دارد که باعث ظاهر غیر طبیعی خواهد شد. درنهایت ماندگاری کاشت ابرو نسبت به روش های دیگر نیز بیشتر است.

تاتوی ابرو

افرادی که تاتو ابرو دارند

در گذشته تاتو کردن ابروها بهترین گزینه برای خانم هایی بود که دچار ریزش در ابرو ها می شدند. تاتو کردن ابرو ظاهر خوبی داشت اما امروزه به شدت مخالف استفاده از آن هستند چرا که چهره را غیر طبیعی و پوست ابرو را دچار آسیب می کند. به خصوص در مواردی که فرد سعی در پاک کردن ابرو ها دارد ظاهر آن به شدت آسیب دیده و نتیجه ناخوشایندی را ایجاد می کند. بهترین گزینه برای از بین بردن ظاهر غیر عادی و غیر قرینه تاتوهای قدیمی کاشت ابرو است که می تواند نواحی بد رنگ را پوشش دهد و فرم بهتر و طبیعی را در ابروها ایجاد کند.

سوختگی ابرو

سوختگی تمام یا بخشی از ابرو

ممکن است حادثه یا اتفاقی باعث از بین رفتن ابروها شود.سوختگی یکی از مواردی است که باعث آسیب دیدن فولیکول های مو می شود و به صورت دائکی رشد آن را متوقف می کند. اگر سوختگی شدید باشد شما نیاز به دوره های درمان پوشتی دارید و برای جبران طاسی ناشی از آن می توانید ظاهر ابروها را با کاشت ابرو طبیعی اصلاح نمایید. برخی از بیماری های پوستی هم باعث ایجاد حالت سوختگی می شوند اما در نهایت گزینه ای که برای این نوع عارضه ها وجود دارد کاشت ابرو است.


البته در مواردی هم ممکن است بدون هیچ آسیب قبلی در ابروها فرد نیاز به ایجاد تغییرات در چهره و یا بالابردن تراکم در ابروها داشته باشد. امروزه شاهد علاقمندی خانم ها به کاشت ابرو برای ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر هستیم. این محبوبیت بین بازیگران و افراد مشهور نیز دیده می شود و همه روزه بسیاری از سلبریتی ها برای کاشت ابروی طبیعی اقدام می کنند. چرا که ابروهای کاشته شده باعث کاهش سن و زیباتر شدن چهره می شود. به خصوص اینکه چهره های طبیعی و بدون آرایش امروزه محبوب تر هستند و افراد به دنبال ایجاد ظاهری زیبا اما طبیعی هستند. مدادها و ماژیک های آرایش ابرو ظاهری غیر عادی و مصنوعی به آن ها داده و باعث می شود که چشم ها به خوبی جلوه نکنند.

کاشت ابرو برای زیبایی

برخی مواقع ابرو خانم ها به دلیل ریزش مو ناشی از افزایش سن یا آلوپسی دوست دارند ظاهر ابرو خود را تغییر دهند. یکی از بهترین و دائمی ترین گزینه طراحی ابر دلخواه، کاشت ابرو است. ظاهر، بر اعتماد به نفس همه خصوصا خانم ها تاثیرگذار است. سالانه حدود 4 میلیون نفر با این واقعیت روبرو می شوند که موهای ابروهایشان در حال نازک یا خالی شدن است.

ممکن است پیشنهاداتی از مراکز و کلینیک های مختلف داشته باشید.اما همچنان نسبت به انجام کاشت ابرو با تردید و دو دلی فکر کنید. حتما از یک مرکز معتبر و متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید و به هیچ عنوان عجولانه در این مورد تصمیم گیری ننمایید. می توانید چند مرکز معتبر و حرفه ای را مد نظر داشته باشید و با توجه به علاقه و انتخاب خود بهترین گزینه را انتخاب و این اقدام را انجام دهید. ما در این بخش پرسشنامه ای طراحی کرده ایم تا بتوانیم یک مشاوره اولیه و کاملا رایگان برایتان انجام دهیم. با پاسخگویی به سوالات این بخش ممکن است در تصمیم گیری راحت تر اقدام نمایید.

با انجام این تست و پاسخ دهی صادقانه به سوالات می توانید متوجه شوید که برای انجام کاشت ابرو چه مشکلات یا پیش زمینه هایی نیاز است. اگر صرفا نیاز به انجام کاشت ابرو برای ایجاد زیبایی بیشتر هم هستید بهتر است که این تست را امتحان کنید چرا که برخی از موارد برای کاشت ابرو مهم هستند و نیاز است که متقاضیان شرایط اولیه آن را در اختیار داشته باشند تا بتوانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

آیا من نیاز به کاشت ابرو دارم؟

آزمون کاشت ابرو

آیا ابروهایتان دچار سوختگی و آسیب شده است؟

آیا دچار طاسی سکه ای در ابروهایتان هستید؟

آیا در اثر  مصرف داروهای اعصاب دچار ریزش ابرو شده اید؟

آیا در قسمت ابرو مشکل پوستی و جوشگاه وجود دارد؟

لطفا شماره تماس خود را وارد کنید

0%

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

تکنیک FUT مدت زمان زیادی با استفاده از فولیکول های تک مویی برای کاشت ابرو استفاده می شد. البته امروزه با تکنیک FUE کاشت ابرو بصورت آسان تر و بدون ایجاد بخیه با مدت بهبودی کمتر استفاده می شود. در گذشته از موی مصنوعی در مواردی که بانک مو وجود نداشت، مثل ریزش موی یونیورسال که کل بدن را درگیر می کند، جهت کاشت ابرو استفاده می شد ولی به دلیل واکنش های آلرژیک بدن به جسم خارجی، این روش کاشت ابرو منسوخ شده است. در ادامه به بررسی کامل تکنیک های کاشت ابرو می پردازیم:

کاشت ابروی طبیعی با روش FUT

یکی از روش های بسیار تهاجمی در کاشت ابرو روش FUT است. این روش منسوخ شده است زیرا با خونریزی زیادی همراه است. در این روش پزشک برش های نواری روی بانک مو ایجاد می کند؛ یعنی متخصص برای برداشت فولیکول های مورد نیاز برای ابرو از بانک موی متقاضی نواری به اندازه 1 تا 2 سانتی متر جدا می کند ، در نظر داشته باشید که امکان کاشت ابرو با موی دیگران امکان پذیر نیست. سپس ناحیه برش بخیه زده می شود. بعد از بررسی کامل نوار خارج شده از پوست سر زیر میکروسکوپ بسیار قوی و جدا کردن فولیکول های مو، کار پیوند به ناحیه مورد نظر انجام می شود.

کاشت ابرو با روش FUE

FUE یا FIT مخفف عبارت Follicular Unit Extraction که در آن مانند روش مشابه در کاشت مو استخراج فولیکول ها به صورت مجزا و جداگانه صورت می گیرد. به بیان دیگر، در این روش، بهترین متخصص پوست و مو برای انجام پیوند ابرو، هیچ برشی روی پوست ناحیه ایجاد نمی کند بلکه گرافت های مورد نیاز را به صورت تکی جدا می کند و به ناحیه مورد نظر پیوند می زند.

انتخاب گرافت ها برای برداشت

برداشتن گرافت ها

پیوند گرافت در محل مورد نظر

همانطور که مشاهده می کنید در تکنیک FUE نیازی به بخیه و برش های جراحی نیست و اگر فرد بانک موی مناسبی در اختیار داشته باشد می تواند به راحتی از این تکنیک استفاده کند. البته ممکن است که جراح به شما روش های ترکیبی را توصیه کند اما در هر صورت شرایط اولیه شما برای انتخاب تکنیک کاشت مو مهم است. این روش دوره ی نقاهت کوتاهی دارد و بهبودی بعد از آن سریع است. همچنین هیچ گونه اسکار یا زخم در قسمت سر باقی نمی ماند. این روش ساده، سریع و محبوب است که می تواند تجربه کاشت ابرو را برای شما لذت بخش نماید.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

مهم ترین نکات قبل کاشت ابرو که باید آن ها را در نظر داشته باشید، عبارتند از:


• از 1 هفته قبل از جراحی، مصرف داروهایی مانند مانند آسپرین، ویتامین B و ویتامین E را متوقف کنید. این داروها ضدالتهاب و رقیق کننده خون هستند و موجب خونریزی حین کاشت می شوند.
• اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتماً در زمان مشاوره پزشک را مطلع کنید؛
• پیش از انجام جراحی حمام کنید و موها را به خوبی با شامپو بشویید.

مراقبت قبل کاشت ابرو

اگر قصد کاشت ابرو دارید بهتر است که یک ماه قبل از کاشت نسبت به کندن و یا وکس ابرو ها خودداری کنید. اگر تمایل به اصلاح ابروها دارید حتما از تیغ استفاده کنید و از موچین به هیچ عنوان استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که مشکلات و حساسیت های پوستی تان را در این دوره کنترل کنید و با یک متخصص پوست و مو در این خصوص مشورت نمایید. اگر پوست خیلی چرب یا خیلی خشکی دارید حتما این موارد را به کلینیک کاشت مو اطلاع دهید.

احتمال دارد وقتی که تصمیم به کاشت ابرو بگیرید با نگرانی های زیر روبرو شوید:

 • شاید با سرم و محلول های رشد ابرو مشکل رفع شود؟ که در بهترین حالت هم پس از قطع مصرف ابروها دوباره به حالت قبل باز می گردند.
 • میکروبلیدینگ بهتر است یا کاشت ابرو؟ در تتو یا روش های جدیدتر میکروبلیدینگ به عنوان راهی برای ترمیم ابروها، احتمال ابتلا به عفونت، آلرژی و ایجاد اسکار وجود دارد. میکروبلیدینگ نیز یک راه موقت است و شما باید مرتبا آن را ترمیم کنید. شما تنها در برخی از موارد خاص است که نیاز به ترمیم کاشت ابرو دارید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

نهایتا یک تا دو روز پس از عمل کاشت فرد می تواند به روتین کاری خود برگردد. پوست سر تا چند روز پس از جراحی حساس خواهد بود و بهتر است در این مدت محل کاشت ابرو را بانداژ کنید. اگر پس از کاشت ابرو فرد دچار کبودی شود، نهایتا تا یک هفته این کبودی برطرف می شود.

برای کاهش حساسیت و تورم پزشک داروهای مسکن و داروهای ضدالتهاب را تجویز می کند که باید حتما مصرف شود. برای کاهش عوارضی مانند عفونت، دستورالعمل ها و توصیه های پزشک را به درستی انجام دهید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو از اهمیت زیادی برخوردارند و می توانند بر نتیجه جراحی تاثیرگذار باشند:

 • پانسمان برای دو روز کافی است و اسپری نرمال سالین و لیپوزومال ATP هر 2-3 ساعت پس از عمل لازم است.
 • روزهای اول کاشت ابرو نباید به ابروها دست زد. این کار باعث التهاب بیشتر ابروها می شود؛
 • پس از کاشت ابرو باید از پماد آنتی بیوتیک استفاده کرد. این پماد باید در زمان معین و به صورت دقیق استفاده شود؛
 • در هفته های اول کاشت ابرو باید از استفاده از لوازم آرایشی اجتناب شود.
 • ورم و کبودی مختصر پس از عمل ظرف چند روز اتفاق می افتد و طبیعی است.
 • سرتان را به سمت پایین خم نکنید و در هنگام خواب از چند بالش استفاده کنید تا سر بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • بعد از 48 ساعت می توانید منطقه ای که مو از آن گرفته شده است را بشویید.
 • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و تحرک زیاد خودداری کنید.در صورت خارش ابرو بعد کاشت تحمل کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.
 • ریزش موقت از دو هفته پس از عمل رخ خواهد داد و رویش از ماه 3-4 شروع شده و ظرف 4-6 ماه به دانسیته بیشتر می رسد. قبل از 9 ماه امکان کاشت مجدد وجود ندارد.

ابروها پوسته پوسته می‌شوند، اما نباید این پوسته ها را بکنید. پوسته ها طی 7 تا 10 روز خود به خود کنده شده می ریزند.

نتیجه نهایی کاشت ابرو حدودا یک سال پس از جراحی مشخص می شود. چون نتیجه پیوند ابرو 100% نیست، اگر فرد بعد از یک سال بخواهد که ابروهایش پرتر شود می تواند عمل کاشت را تکرار کند. اما مطمئن باشید که در صورت انتخاب پزشک حاذق، نیازی به کاشت دوباره نخواهید داشت.

اصلاح ابرو بعد از کاشت

بعد از کاشت ابرو باید با دقت و ملاحظه ابروهایتان را اصلاح کنید. مهم ترین اقدام این است که در روزهای اول بعد از کاشت به هیچ عنوان آن را دستکاری نکنید و از کندن و یا آسیب زدن به موهای تازه گرافت شده خودداری کنید. برای اصلاح بهتر است که از تیغ استفاده کنید و یک قیچی تیز و کوچک به همراه داشته باشید. بعد از کاشت نیاز است که مدام موهای ابرو را با قیچی کوتاه کنید بنابراین سعی کنید که این اقدام را با دقت و حوصله انجام دهید.

اصلاح ابرو کاشته شده

برای اصلاح ابروها آموزش های لازم در این خصوص به شما داده می شود اما در مجموع نیاز است که در اولین روزهای بعد از کاشت از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا به درستی عمل کنید.

مزایا و عوارض کاشت ابرو

با کاشت ابرو شما به طرح ابرو ایده آل خود می رسید یا عدم تقارن را اصلاح کنید. افرادی که در ابروی خود جای زخم یا بخیه دارند می توانند آن را با کاشت بپوشانند.

چون در کاشت ابرو از خود موهای فرد استفاده می شود، نتیجه نهایی طبیعی تر از سایر روش های تغییر استایل ابرو مانند میکروبلیدینگ یا آرایش است.

کاشت ابرو تا زمانی که فولیکول های مو اهدا کننده سالم باشند باقی می مانند. برای این که فولیکول های مو کاشته شده در ابرو دچار آسیب نشوند، پزشک یکی زمان قرنطینه می دهد و از مراجع می خواهد که تا آن زمان ابروها را بر ندارند.

چون از موی سر به عنوان اهداکننده مو برای کاشت ابرو استفاده می شود، احتمال دارد رنگ یا بافت موهای کاشته شده با تارهای طبیعی ابرو متفاوت باشد.

تجربه زیباجوی عزیزمان از کاشت ابرو :

قیمت کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو به تعداد موی مورد نیاز برای کاشت، میزان تجربه جراح و کلینیک یا محل عمل بستگی دارد. باز هم خاطر نشان می کنیم، کاشت ابرو یک عمل زیبایی و ترمیمی است که معمولا توسط پزشک جراح پلاستیک یا پوست انجام می شود. قبل از این که عمل کاشت را انجام دهید حتما با خود پزشک مشورت کنید. تجربه مثبت سایر مراجعان نیز می تواند باعث کم شدن استرس و اطمینان بیشتر شما به پزشک جراح شود.

شماره تلفن کلینیک راما

معمولا هزینه کاشت ابرو با توجه به گرافت هایی که نیاز است در هر دو ابرو پیوند زده شود تعیین می شود. اما به طور کلی یک قیمت نهایی برای آن در نظر گرفته می شود که می تواند با توجه به خواسته و نیازهای متقاضی مقداری متفاوت باشد. در نهایت شما می توانید با کلینیک در این باره به توافق برسید و تایید نهایی را انجام دهید. هزینه های کاشت ابرو معمو شامل مواردی مانند هزینه های کلینیک ، دستمزد جراح و لوازم مورد نیاز است. با توجه به اینکه کاشت ابرو نیازی به بستری و مراقبت های پزشکی بعد از آن ندارد هزینه آن بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود.

پرچم ترکیه
رضایتمندی زیباجوی عزیز از ترکیه
پرچم لبنان
رضایتمندی زیباجوی عزیز از لبنان
آپارات کلینیک راما

سوالات شما درباره کاشت ابرو

نام خود را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
نظر خود را بنویسید
ممنون بابت نظر دهی شما!
کلینیک راما

کلینیک راما

کلینیک راما با ارائه خدمات کاشت مو و کاشت ابرو در خدمت عزیزان است تا با ارائه نوین ترین روش های روز دنیا و استفاده از به روز ترین تکنیک های موجود خدماتی نوین و رضایتبخش را عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 پاسخ

 1. سلام من قبلا تات کردم ابروهامو الان از مدلش راضی نیستم میخواستم ببینم ممکنه کاشت ابرو انجام بدم هزینه ش چقدر میشه؟

  1. سلام بله می تونید کاشت انجام بدین البته باید بانک موهاتون رو بررسی کنیم

 2. اینجا نوشتید نتیجه نهایی کاشت ابرو حدودا یک سال پس از جراحی مشخص می شه اما من 5 ماه پیش کاشت کردم تو کلینیک شما و الان عاشق ایروهامم

  1. بله معمولا چند ماه بعد نتیجه مشخص میشه اما برای اطمینان بهترین زمان قضاوت 1 سال بعد در نظر گرفته میشه. خوشحالیم که راضی هستید