کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی و دائمی با آخرین متد روز دنیا

ابروی طبیعی

امروزه کاشت ابرو از متداول ترین شیوه ها برای زیباسازی صورت و تغییر چهره در بین افراد مختلف است. می توان گفت که ابرو از برجسته ترین شاخص های صورت است. هر چه ابرو پرتر و زیباتر باشد علاوه بر جذابیت، فرد را جوان تر نشان می دهد. امروزه کاشت ابرو در کلینیک های تخصصی زیبایی جایگزین مواد آرایشی شده است. در ادامه آشنایی کاملی از کاشت ابرو خواهیم داشت.

دسترسی سریع به مطالب

علل مختلف برای کاشت ابرو

چگونگی کاشت ابرو

اصلاح ابرو بعد کاشت

کاشت ابرو در عین ساده بودن، جنبه های مختلفی دارد که فرد متقاضی باید آن ها را در نظر بگیرد. از هزینه تا عوارض جانبی کاشت ابرو موارد مهمی هستند که فرد باید کاملا به آن آگاه شود. قبل از کاشت ابرو انتظارات خود را از این عمل با پزشک مطرح کنید و با مشورت ببینید که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

اگر فرصت کافی برای مطالعه مقاله را ندارید می توانید پادکست زیر را گوش کنید:

کاشت ابرو در بخش های مختلف ابرو

ابروها اجزای مهمی در چهره هستند که نقص در هر قسمت از آن ممکن است زیبایی ظاهری شما را تحت تاثیر بگذارد. ممکن است تنها بخشی از یک ابرویتان دچار آسیب هایی مانند طاسی یا ریزش مو شده باشند، که در این صورت می توانید به کمک کاشت ابروی طبیعی این نواقص را بر طرف نمایید. قبل از اینکه اقدامی برای کاشت انجام دهید تمامی قسمت های ابرو با توجه به میزان تراکمی که دارند مورد بررسی و معاینه قرار می گیرند. در تصویر زیر قسمت های مهم از ابرو را مشخص کرده ایم که هر بخش برای معاینه اولیه و ترسیم ابروی ایده آل نسبت به آناتومی چهره مهم و حائز اهمیت است.

اجزای ابرو

تاج ابرو 

کمان ابرو 

دم ابرو

همانطور که اشاره شد ممکن است تمام یا بخشی از ابروهایتان دچار طاسی و ریزش شوند، متاسفانه در بسیاری از موارد موهای آسیب دیده ابرو ترمیم نمی شوند و با مواردی که باعث تقویت آن می شود هم نمی توان رشد و تراکم ایده آل را ایجاد نمود. البته در برخی از موارد امکان بازگشت و رشد مجدد ابروهای ریخته شده وجود دارد. بررسی اینکه چرا ابروها دچار ریزش شده اند توسط پزشک متخصص انجام می شود و روش های درمانی برای آن مد نظر قرار می گیرد.در صورتی که تکنیک های درمانی برای این عارضه چاره ساز نباشد کاشت ابرو دائمی بهترین گزینه درمانی است.

علل مختلف برای کاشت ابرو

در ادامه به برخی از موارد که باعث ریزش ابروها می شوند اشاره شده است :

مشکلات پوستی

مشکلات پوستی

ابتلا به بیماری های پوستی که باعث تخریب بافت پوست و التهاب شدید آن می شود از جمله علت ریزش ابرو محسوب می شود. بیماران مبتلا به درماتیت‌های پوستی مانند آتوپیک، سبورئیک، بیماری پسوریازیس و پدیده تلوژن افلوریم ریزش ابروها را تجربه می کنند. همچنین اسکلروز با ایجاد زخم روی پوست باعث ازبین رفتن فولیکول­ های مو و ریزش ابروها می­ شود. زائده‌های پوستی مانند خال‌ها حتی اگر بدخیم نباشند ولی اگر در ناحیه ابرو ایجاد شوند موجب ریزش تکه‌هایی از موی ابرو می‌شوند.
کاشت ابرو امکان بازیابی فرم ابرو و یا اصلاح آن را به افرادی که بیماری های بالا را تجربه کرده باشند می دهد. گفتنیست که پزشک یا کلینیک انجام دهند کاشت، بایستی دقت لازم را داشته باشد تا اینکار باعث التهاب یا عود بیماری در افراد نشود.

دارو در کاشت ابرو

مصرف داروها

برخی از داروهایی که برای درمان های اعصاب و روانپزشکی تجویز می شوند نیز از مواردی است که می تواند باعث ریزش مو و ریزش ابرو ها شود. این داروها معمولا لیتیوم، هالدول، آمی تریپتلین، دوگزپین، ایمی پرامین هستند که فولیکول های مو را تضعیف و باعث ریزش آن می شوند. تضعیف فولیکول ها از دلایل اصلی کاشت ابرو در افراد هست. همچنین قرص‌های ضدبارداری، تستسترون و استروئیدهای آنابولیزان که در درمان بعضی اختلالات هورمونی به کار می‌روند، جزو داروهای هورمونی هستند که می‌توانند باعث ریزش ابرو و مو شوند. معمولا کاشت ابرو تداخلی با داروها ندارد و یک مرکز تخصصی کاشت می تواند کار کاشت را بدون هیچ گونه تداخلی با داروهای مراجعه کننده انجام دهد.

سرطان در کاشت ابرو

سرطان

ابتلا به سرطان و شروع دوره های درمان یکی از مهم ترین عوامل ریزش ابروهاست. مصرف داروهای شیمی درمانی به شدت روی فولیکول های مو تاثیر می گذارد که می تواند آسیب زیادی به آن وارد کرده و باعث ریزش مو در سطح صورت و روی سر شود. بیماران سرطانی از اصلی ترین کاندیداها برای کاشت ابرو هستند.
آسیب های ناشی از سرطان و پروسه درمان آن ممکن است با قطع داروها برطرف شود اما در مواردی ممکن است که دیگر موها رشدکنند.سرطان‌های پوستی مانند BCC و SCC یا سارکوم کاپوزی باعث ریزش ابرو می‌شوند.

تغذیه در کاشت ابرو

تغذیه نادرست

اگر رژیم های غذایی غیر اصولی و یا فاقد مواد معدنی و مفید برای بدن داشته باشید شاهد ریزش مو و ریزش ابروها خواهید بود و به کاشت ابرو نیاز خواهید داشت. رژیم غذایی شما باید حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ باشد در غیر این صورت فولیکول های مو تضعیف می شوند.
اسیدهای چرب امگا 3 که شامل اسید ایکوزاپنتانونیک (EPA) و اسید آلفالینولئیک است و در ماهی‌هایی همچون ماهی سالمون، ساردین وروغن سویا و کانولا، روغن گردو و روغن تخم کتان دیده می شود که می توانید با مصرف مقدار مشخصی از آن در طول هفته کمبود آن را جبران کنید. با این حال ممکن است پس از مصرف نیز به قدر کافی رشد مو نداشته باشید و به کاشت ابروی طبیعی نیازمند شوید.

مواد آرایشی در کاشت ابرو

مواد آرایشی

یک مورد مهم دیگر که دلیل بر انجام کاشت ابرو می شود، استفاده از مواد آرایشی در ابروهاست. مواد آرایشی با گذشت زمان باعث آسیب و ریزش ابرو می شوند. هنوز هم خانم ها با سایه یا مداد، ابرو را پر کرده و یا مدل آن را تغییر می دهند. با گذشت زمان روش تتو وارد دنیای زیبایی شد و با پیشرفت عملکرد میکروبلیدینگ رایج شد. سپس روش کاشت ابرو طبیعی جای خود را در صنعت جراحی های زیبایی باز کرد.

کاشت ابرو در یک نگاه

 • مدت زمان انجام : حدود 3 الی 4 ساعت
 • دوران نقاهت و استراحت : فقط یک روز
 • عوارض و آسیب های احتمالی: خیر ندارد
 • نیاز به ترمیم: در صورت عدم موفقیت بله
 • هزینه:هزینه برای هر شخص تفاوت دارد

چگونگی کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (شاخه ها) به ابرو منتقل می شوند. هدف از پیوند ابرو رشد موهای جدید و ایجاد ظاهری پرتر در ابرو است.

پس از پیشرفت های چشمگیر کاشت مو برای اولین بار در دهه 1990 کاشت ابرو انجام شد. بیش از 20 سال است که از روش کاشت ابرو برای اصلاح ظاهر ابرو به کار می رود.

این کار دلیل تغییر شکل طبیعی ابرو طرفداران زیادی دارد. مانند روند کاشت مو ، پزشک باید هر یک از موها را به صورت جداگانه در یک برش کوچک و زاویه‌دار دقیقاً در جهت خواب موهای طبیعی ابرو بکارد. اگر کاشت ابرو توسط جراح مجرب و با دقت کافی انجام نشود ممکن است به ظاهر دلخواه فرد نرسد.

روند کاشت ابرو

پزشک با تجویز مسکن خوراکی و بی حسی موضعی نواحی دهنده و گیرنده فولیکول مو عمل کاشت را آغاز می کند. جراحی کاشت ابرو نهایتا 3 الی 4 ساعت طول می کشد. دوره نقاهت این جراحی کوتاه است و فرد می تواند به محل کار در روز بعد بازگردد. همچنین نیازی به بستری در کلینیک و یا مراقبت ویژه نخواهد این موارد از مهم ترین مزایای کاشت ابرو داشت.

پس از کاشت فرد باید موهای جدید ابرو را تند تند کوتاه کند. چون فولیکول این موها از قسمت سر هستند، الگوی رشدشان نیز مشابه با موی سر است و زودتر از تارهای ابرو بلند می شوند. ممکن است کمی برایتان عجیب باشد اما بعد از مدتی موهای ابرو حالت و فرم بهتری می گیرند و به راحتی می توانید آن را اصلاح کنید.

برخی مواقع ابرو خانم ها به دلیل ریزش مو ناشی از افزایش سن یا آلوپسی دوست دارند ظاهر ابرو خود را تغییر دهند. یکی از بهترین و دائمی ترین گزینه طراحی ابرو دلخواه، کاشت ابرو است. البته باید سن مناسب کاشت ابرو را نیز در نظر داشته باشند. ظاهر، بر اعتماد به نفس همه خصوصا خانم ها تاثیرگذار است. سالانه حدود ۴ میلیون نفر با این واقعیت روبرو می شوند که موهای ابروهایشان در حال نازک یا خالی شدن است. بسیاری از خانم ها پس از این که بیدار می شوند اولین کاری که می کنند، کشیدن ابرو است. به همین دلیل است اکثر خانم ها روش های مختلفی را برای اصلاح ظاهر ابرو به کار می برند.

اینستاگرام کلینیک راما

کاشت ابرو به صورت تصویری

در این بخش می توانید توضحیات گفته شده برای مراحل کاشت ابرو را به صورت تصویری مشاهده نمایید :

مرحله اول کاشت ابرو

در مرحله اول بهترین و ایده آل ترین فرم ابرو برای شما در نظر گرفته می شود. با طراحی ابروها قبل از عمل می توانید مطمئن باشید که نتایج این روش طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

مرحله دوم کاشت ابرو

بیشتر افراد قبل از پیوند ابرو از داروی آرام بخش خوراکی استفاده می کنند که باعث آرامش آنها در طی عمل می شود. پزشک همچنین از بیحسی موضعی در ناحیه ابرو و ناحیه ای اهدا کننده استفاده خواهد کرد.

مرحله سوم کاشت ابرو

پس از بی حس کردن نواحی اهداکننده و گیرنده، جراح برش های کوچکی در محل های اهداکننده فولیکول و کاشت در ابروهای ایجاد می‌کند. کل عمل کاشت ابرو حدودا ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد که به پزشک با توجه به شرایط و وضعیت بانک موی شما بهترین گزینه را انتخاب می کند.

مرحله چهارم کاشت ابرو

استخراج واحد فولیکولی (FUE) –  Follicular Unit Extraction در این روش، جراح با پانچ دستی، روباتیک یا برقی فولیکول های مو را دانه به دانه برمی دارد. مزایای تکنیک FUE بالا بودن عمر مفید ابروی کاشت و باقی نماندن جای زخم خطی است. کیفیت تارهای مو در کاشت ابرو بر میزان موفقیت عمل تاثیر بسزایی دارد.

مرحله پنجم کاشت ابرو

پیوند واحد فولیکولی – (FUT) Follicular Unit Transplant در این روش، جراح نواری از پوست با فولیکول های مو را بر می دارد و آن ها را در ابرو می کارد تا به ظاهر دلخواه برسد. مزیت برداشتن فولیکول ها به صورت نواری این است که بسیار سریع تر از برداشت با پانچ بوده و طول مو بلندتر است. هر چه مو بلندتر باشد کار جراح برای تشخیص خواب مو و پیچ خوردگی آن راحت تر است. نقطه ضعف تکنیک FUT این است که یک اسکار خطی به جا می گذارد و عمر کاشت نیز کوتاه تر است.

اصلاح ابرو بعد از کاشت

بعد از کاشت ابرو باید با دقت و ملاحظه ابروهایتان را اصلاح کنید. مهم ترین اقدام این است که در روزهای اول بعد از کاشت به هیچ عنوان آن را دستکاری نکنید و از کندن و یا آسیب زدن به موهای تازه گرافت شده خودداری کنید. برای اصلاح بهتر است که از تیغ استفاده کنید و یک قیچی تیز و کوچک به همراه داشته باشید. بعد از کاشت نیاز است که مدام موهای ابرو را با قیچی کوتاه کنید بنابراین سعی کنید که این اقدام را با دقت و حوصله انجام دهید.

اصلاح ابرو کاشته شده

برای اصلاح ابروها آموزش های لازم در این خصوص به شما داده می شود اما در مجموع نیاز است که در اولین روزهای بعد از کاشت از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا به درستی عمل کنید.

تجربه زیباجوی عزیزمان از کاشت ابرو :

قیمت کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو به تعداد موی مورد نیاز برای کاشت، میزان تجربه جراح و کلینیک یا محل عمل بستگی دارد. باز هم خاطر نشان می کنیم، کاشت ابرو یک عمل زیبایی و ترمیمی است که معمولا توسط پزشک جراح پلاستیک یا پوست انجام می شود. قبل از این که عمل کاشت را انجام دهید حتما با خود پزشک مشورت کنید. تجربه مثبت سایر مراجعان نیز می تواند باعث کم شدن استرس و اطمینان بیشتر شما به پزشک جراح شود.

شماره تلفن کلینیک راما

معمولا هزینه کاشت ابرودرسال 1401 با توجه به گرافت هایی که نیاز است در هر دو ابرو پیوند زده شود تعیین می شود. اما به طور کلی یک قیمت نهایی برای آن در نظر گرفته می شود که می تواند با توجه به خواسته و نیازهای متقاضی مقداری متفاوت باشد. در نهایت شما می توانید با کلینیک در این باره به توافق برسید و تایید نهایی را انجام دهید. هزینه های کاشت ابرو معمو شامل مواردی مانند هزینه های کلینیک ، دستمزد جراح و لوازم مورد نیاز است. با توجه به اینکه کاشت ابرو نیازی به بستری و مراقبت های پزشکی بعد از آن ندارد هزینه آن بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود.

پرچم ترکیه
رضایتمندی زیباجوی عزیز از ترکیه
پرچم لبنان
رضایتمندی زیباجوی عزیز از لبنان
آپارات کلینیک راما

سوالات شما درباره کاشت ابرو

نام خود را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
نظر خود را بنویسید
ممنون بابت نظر دهی شما!
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 پاسخ

 1. سلام من قبلا تات کردم ابروهامو الان از مدلش راضی نیستم میخواستم ببینم ممکنه کاشت ابرو انجام بدم هزینه ش چقدر میشه؟

  1. سلام بله می تونید کاشت انجام بدین البته باید بانک موهاتون رو بررسی کنیم

 2. اینجا نوشتید نتیجه نهایی کاشت ابرو حدودا یک سال پس از جراحی مشخص می شه اما من 5 ماه پیش کاشت کردم تو کلینیک شما و الان عاشق ایروهامم

  1. بله معمولا چند ماه بعد نتیجه مشخص میشه اما برای اطمینان بهترین زمان قضاوت 1 سال بعد در نظر گرفته میشه. خوشحالیم که راضی هستید