کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی و مراحل

کاشت ابرو از متداول ترین شیوه ها برای زیباسازی ابرو و تغییر چهره است. امروزه معیار زیبایی ابرو ضخیم و پرپشت بودن آن است. برخی از افراد به طور ژنتیکی ابروهای نازک و کم پشتی دارند؛ و یا در طول زندگی بر اثر عوامل مختلف موی ابروی آنها ریزش کرده و کم‌پشت شده است، با انجام این عمل زیبایی می توان مجددا زیبایی را به ابروها بازگردانند. در ادامه به بررسی کامل کاشت ابرو می پردازیم :

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو ( به انگلیسی Eyebrow Transplant)، به عمل پیوند فولیکول مو از یک ناحیه دیگر به ابرو گفته می‌شود. این عمل جنبه زیبایی داشته و به یکی از رایج ترین عمل هایی زیبایی در بین زنان و مردان مبدل شده است.

فولیکول مو مورد نیاز معمولاً از پشت سر برداشته می‌شود، نکته قابل توجه این است که موی کاشته شده ابرو همانند موی طبیعی رشد کرده و حالت پذیر است و می توان آن را رنگ کرد.

انواع

انواع ابرو کاشت وجود دارد:

 • کاشت مستقیم مو (DHI)
 • استخراج واحد فولیکولی (FUE)
 • کاشت موی واحد فولیکولی (FUT)
 • کاشت ابرو با استفاده از دستگاه اتوماتیک ربات Artas
 • کاشت ابرو به روش نیوگرافت

برای اطلاع از روشهای کاشت ابرو بر روی لینک کلیک کنید.

مشاوره با کلینیک

جهت مشاوره رایگان ، پرسش سوالات خود همین حالا با کلینیک راما تماس بگیرید.

چگونگی کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (شاخه ها) به ابرو منتقل می شوند. هدف از پیوند ابرو رشد موهای جدید و ایجاد ظاهری پرتر در ابرو است.

پس از پیشرفت های چشمگیر کاشت مو برای اولین بار در دهه 1990 کاشت ابرو انجام شد. بیش از 20 سال است که از روش ابرو کاشت برای اصلاح ظاهر ابرو به کار می رود.

این کار دلیل تغییر شکل طبیعی ابرو طرفداران زیادی دارد. مانند روند کاشت مو ، پزشک باید هر یک از موها را به صورت جداگانه در یک برش کوچک و زاویه‌دار دقیقاً در جهت خواب موهای طبیعی ابرو بکارد. اگر کاشت ابرو توسط جراح مجرب و با دقت کافی انجام نشود، ممکن است به ظاهر دلخواه فرد نرسد.

پزشک با تجویز مسکن خوراکی و بی حسی موضعی نواحی دهنده و گیرنده فولیکول مو عمل کاشت را آغاز می کند. جراحی کاشت ابرو نهایتا 3 الی 4 ساعت طول می کشد. دوره نقاهت این جراحی کوتاه است و فرد می تواند به محل کار در روز بعد بازگردد. همچنین نیازی به بستری در کلینیک و یا مراقبت ویژه نخواهد این موارد از مهم ترین مزایای کاشت ابرو داشت.

پس از کاشت فرد باید موهای جدید ابرو را تند تند کوتاه کند. چون فولیکول این موها از قسمت سر هستند، الگوی رشدشان نیز مشابه با موی سر است و زودتر از تارهای ابرو بلند می شوند. ممکن است کمی برایتان عجیب باشد اما بعد از مدتی موهای ابرو حالت و فرم بهتری می گیرند و به راحتی می توانید آن را اصلاح کنید.

برخی مواقع ابرو خانم ها به دلیل ریزش مو ناشی از افزایش سن یا آلوپسی دوست دارند ظاهر ابرو خود را تغییر دهند. یکی از بهترین و دائمی ترین گزینه طراحی ابرو دلخواه، کاشت ابرو است. البته باید سن مناسب کاشت ابرو را نیز در نظر داشته باشند. ظاهر، بر اعتماد به نفس همه خصوصا خانم ها تاثیرگذار است. سالانه حدود ۴ میلیون نفر با این واقعیت روبرو می شوند که موهای ابروهایشان در حال نازک یا خالی شدن است. بسیاری از خانم ها پس از این که بیدار می شوند اولین کاری که می کنند، کشیدن ابرو است. به همین دلیل است اکثر خانم ها روش های مختلفی را برای اصلاح ظاهر ابرو به کار می برند.

اینستاگرام کلینیک راما

مراحل کاشت ابرو به صورت تصویری

در این بخش می توانید توضحیات گفته شده برای مراحل کاشت ابرو را به صورت تصویری مشاهده نمایید :

مرحله اول کاشت ابرو

در مرحله اول بهترین و ایده آل ترین فرم ابرو برای شما در نظر گرفته می شود. با طراحی ابروها قبل از عمل می توانید مطمئن باشید که نتایج این روش طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

مرحله دوم کاشت ابرو

بیشتر افراد قبل از پیوند ابرو از داروی آرام بخش خوراکی استفاده می کنند که باعث آرامش آنها در طی عمل می شود. پزشک همچنین از بیحسی موضعی در ناحیه ابرو و ناحیه ای اهدا کننده استفاده خواهد کرد.

مرحله سوم کاشت ابرو

پس از بی حس کردن نواحی اهداکننده و گیرنده، جراح برش های کوچکی در محل های اهداکننده فولیکول و کاشت در ابروهای ایجاد می‌کند. کل عمل کاشت ابرو حدودا ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد که به پزشک با توجه به شرایط و وضعیت بانک موی شما بهترین گزینه را انتخاب می کند.

مرحله چهارم کاشت ابرو

استخراج واحد فولیکولی (FUE) –  Follicular Unit Extraction در این روش، جراح با پانچ دستی، روباتیک یا برقی فولیکول های مو را دانه به دانه برمی دارد. مزایای تکنیک FUE بالا بودن عمر مفید ابروی کاشت و باقی نماندن جای زخم خطی است. کیفیت تارهای مو در کاشت ابرو بر میزان موفقیت عمل تاثیر بسزایی دارد.

مرحله پنجم کاشت ابرو

پیوند واحد فولیکولی – (FUT) Follicular Unit Transplant در این روش، جراح نواری از پوست با فولیکول های مو را بر می دارد و آن ها را در ابرو می کارد تا به ظاهر دلخواه برسد. مزیت برداشتن فولیکول ها به صورت نواری این است که بسیار سریع تر از برداشت با پانچ بوده و طول مو بلندتر است. هر چه مو بلندتر باشد کار جراح برای تشخیص خواب مو و پیچ خوردگی آن راحت تر است. نقطه ضعف تکنیک FUT این است که یک اسکار خطی به جا می گذارد و عمر کاشت نیز کوتاه تر است.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب نیست؟

انجام این عمل زیبایی به افرادی با شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

 • افرادی که از مشکل ریزش موی سکه ای رنج می برند.
 • افرادی که دچار لخته شدن خون هستند.
 • افرادی که سابقه حساسیت و واکنش شدید به داروهای بیحسی و عوارض جراحی دارند.
اصلاح ابرو کاشته شده

برای اصلاح ابروها آموزش های لازم در این خصوص به شما داده می شود اما در مجموع نیاز است که در اولین روزهای بعد از کاشت از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا به درستی عمل کنید.

تجربه زیباجوی عزیزمان از کاشت ابرو :

قیمت

قیمت کاشت ابرو به تعداد موی مورد نیاز برای کاشت، میزان تجربه جراح و کلینیک یا محل عمل بستگی دارد. باز هم خاطر نشان می کنیم، کاشت ابرو یک عمل زیبایی و ترمیمی است که معمولا توسط پزشک جراح پلاستیک یا پوست انجام می شود. قبل از این که عمل کاشت را انجام دهید حتما با خود پزشک مشورت کنید. تجربه مثبت سایر مراجعان نیز می تواند باعث کم شدن استرس و اطمینان بیشتر شما به پزشک جراح شود.

شماره تلفن کلینیک راما

معمولا هزینه کاشت ابرودرسال 1401 با توجه به گرافت هایی که نیاز است در هر دو ابرو پیوند زده شود تعیین می شود. اما به طور کلی یک قیمت نهایی برای آن در نظر گرفته می شود که می تواند با توجه به خواسته و نیازهای متقاضی مقداری متفاوت باشد. در نهایت شما می توانید با کلینیک در این باره به توافق برسید و تایید نهایی را انجام دهید. هزینه های کاشت ابرو معمو شامل مواردی مانند هزینه های کلینیک ، دستمزد جراح و لوازم مورد نیاز است. با توجه به اینکه کاشت ابرو نیازی به بستری و مراقبت های پزشکی بعد از آن ندارد هزینه آن بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود.

پرچم ترکیه
رضایتمندی زیباجوی عزیز از ترکیه
پرچم لبنان
رضایتمندی زیباجوی عزیز از لبنان
آپارات کلینیک راما

اگر فرصت کافی برای مطالعه مقاله را ندارید می توانید پادکست زیر را گوش کنید:

سوالات شما درباره کاشت ابرو

نام خود را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
نظر خود را بنویسید
ممنون بابت نظر دهی شما!
مطالب مرتبط
12 Responses
 1. سلام من قبلا تات کردم ابروهامو الان از مدلش راضی نیستم میخواستم ببینم ممکنه کاشت ابرو انجام بدم هزینه ش چقدر میشه؟

  1. سلام بله می تونید کاشت انجام بدین البته باید بانک موهاتون رو بررسی کنیم

 2. اینجا نوشتید نتیجه نهایی کاشت ابرو حدودا یک سال پس از جراحی مشخص می شه اما من 5 ماه پیش کاشت کردم تو کلینیک شما و الان عاشق ایروهامم

  1. بله معمولا چند ماه بعد نتیجه مشخص میشه اما برای اطمینان بهترین زمان قضاوت 1 سال بعد در نظر گرفته میشه. خوشحالیم که راضی هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *