پیوند ابرو از موی دیگران

کاشت ابرو با موی دیگران

این روزها کاشت ابرو یکی از بهترین روش ها برای ابروهای آسیب دیده است که دچار کاهش و یا تضعیف شده اند. این عمل به خصوص در خانم های جوان محبوب تر است . اما به تصیه بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران مهم ترین مساله قبل از هرچیز داشتن بانک موی مناسب برای پیوند است که باید موهای قسمت هایی از سر به ابروها پیوند زده شوند. شاید برای فردی که تمایل به کاشت ابرو دارد داشتن بانک موی مناسب مهم ترین دغدغه باشد و اگر شخصی موهای خوبی برای پیوند به قسمت ابرو در اختیار نداشته باشد ممکن است سوال ایجاد شود که آیا کاشت ابرو از بانک موی دیگران امکان پذیر است یا خیر؟

کاندید کاشت ابرو

پیوند فولیکولی ابرو به عنوان یکی از حساس ترین عمل های زیبایی می باشد زیرا نیازمند دقت و حساسیت بسیار برای جلب رضایت و برآورده کردن هدف نهایی بیمار از کاشت ابرو می باشد. در ادامه به شرح سوالات رایج درمورد نحوه انجام کاشت مو بدون بانک مو و با استفاده از بانک موی دیگران می پردازیم.

آیا کاشت ابرو بدون بانک مو امکان پذیر است؟

اگر با ریختن ابروهایتان ناراحت و غمگین شده اید، کاشت ابرو گزینه ی خوبی است اما پیش از آن نیاز است که شما علل ریزش ابرو را مورد بررسی قرار دهید در این صورت ممکن است که نیازی به کاشت نداشته باشید. امروزه تکنیک‌های جدیدی برای جبران موهای از دست رفته در قسمت ابرو ارائه شده است که می تواند با استخراج فولیکول مو و پیوند آن به بخش های دیگر کمک کند که آثار ناشی از ریزش دائمی از بین برود. بهترین مرکز کاشت ابرو به شما خدماتی ارائه می کند که بتوانید به راحتی ابروهای مناسب با تراکم ایده آل داشته باشید. اما اگر بانک موی مناسبی در اختیار نداشته باشید با چالش هایی همراه می شوید که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

برای پیوند ابرو باید بانک موی ایده آلی در اختیار داشته باشید، در افراد مناسب کاشت ابرو هر چه موهای زخیم تر و مقاوم تری باشند و فولیکول های قوی در اختیار داشت باشند نتیجه کاشت هم بهتر خواهد بود. این بررسی را متخصصین کاشت ابرو انجام می دهند . در این بررسی موهای طرفین و قسمت‌های پشت سر که به مراتب کمتر تحت تأثیر DHT قرار می‌گیرند به عنوان مناطق اهدا کننده یا همان بانک مو در نظر گرفته می‌شوند تا به اندازه کافی امکان برداشت و پیوند فولیکول به ابروها وجود داشته باشد.

اگر بانک موی مناسب و ایده آلی در اختیار نباشد و یا فرد طاسی کامل داشته باشد امکان کاشت ابرو و پیوند آن وجود ندارد. این مساله شدنی است اما نتیجه ای که از آن دریافت می شود متاسفانه مطلوب نیست و به همین جهت کاشت مو از بانک موی دیگری به هیچ عنوان توصیه نمی شود. عمل پیوند از موی دیگران پس زده می شود و بدن فرد گیرنده آن را قبول نمی کند. این فرایند ممکن است با عفونت بخش هایی از ابرو و پوست زیر آن همراه باشد که ناخوشایند و ناراحت کننده به نظر می رسد.

کاشت ابرو با موی افراد دیگر ممکن است؟

کاشت ابرو از موی دیگران نشدنی نیست ، فرد باید از داروهای خاصی استفاده کند و در شرایط ویژه ای قرار بگیرد تا بتواند پیوند ابرو را انجام دهد. اما این داروها و شرایطی که در آن قرار می گیرند کاملا آسیب زننده خواهد بود.عوارض ناشی از آن بسیار زیاد است و به هیچ عنوان از جانب بهترین کلینیک کاشت ابرو توصیه نمی شود. کاشت ابرو از یک شخص به شخص دیگر دقیقاً شبیه به پیوند عضو از یک فرد به فرد دیگر است و بدان معنی می‌باشد که اهدا کننده و گیرنده باید بالاترین میزان سازگاری را باهم داشته باشند. اینکه شما بتوانید یک شخص با سازگاری بالا پیدا کنید و از ایشان بانک مو دریافت کنید بسیار دشوار است مگر اینکه دوقلوی همسان داشته باشید. جالب است بدانید که موها نیز مانند سایر اندام های بدن مانن قلب و ریه و کلیه، ویژگی های خود را دارد که آن را از دیگری متمایز می کند.

در سراسر جهان این روش که شما از موی افراد دیگر برای کاشت ابرو یا کاشت مو کمک بگیرید توصیه نمی شود و تقریبا این تکنیک بی جواب می ماند. به هرحال این روند بسیار پیچیده است و منطقی و امکان پذیر نمی‌باشد.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید قبل از کاشت ابرو بدانید، صفحه کاشت ابرو ، را مطالعه کنید.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو با موی دیگران

بسیاری از افرادی که بر اثر عوامل ژنتیکی یا بیماری و سایر عوامل دچار ریزش ابرو شده‌اند می توانند از پیوند ابرو برای تقویت مجدد رشد ابرو های خود استفاده کنند. پیوند ابرو یکی از حساس‌ترین متدهای زیبایی است که نیازمند تخصص و تجربه کافی پزشک در این زمینه می‌باشد. تکنیکی که برای فرم دهی ابروها نیاز است باید به دست پزشک متخصص و در کلینیک معتبر انجام شود تا نتایج حاصل آن طبیعی و زیبا باشند. مانند هر متد زیبایی دیگری، خطرات جزئی مانند عوارض ناشی از بی حسی موضعی و تزریقات وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. همچنین خطر عفونت ناچیز ناشی از کاشت ابرو وجود دارد و بلافاصله پس از انجام این عمل، ممکن است دچار کبودی و زخم جزئی در ناحیه ابرو شوید؛ اما به طور کلی، خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از عمل زیبایی ایمپلنت ابرو بسیار ناچیز است. اما اگر فرد دیگری به عنوان دهنده فولیکول مو در نظر دارید باید از عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو با موی دیگران اطلاع داشته باشید که عبارت هستند از:

  1. رد پیوند: در بیشتر مواقع ممکن است بدن فرد، پیوندهای مو را پس بزند که فرد را بیشتر در ناامیدی فرو می‌برد و باعث می‌شود هزینه‌هایی که انجام داده به هدر رود.
  2. عوارض ناشی از داروهای سرکوب کننده سیستم دفاعی: به منظور عدم رد پیوند توسط سیستم ایمنی باید داروهای قوی به فرد داده شود. ضعیف و سرکوب کردن دستگاه ایمنی زیباجویان، آنان را در معرض عفونت‌های گوناگون ازجمله عفونت‌های قارچی و ویروسی قرار می‌دهد. باید توجه داشت که گاهی ممکن است زیباجویان مجبور شوند که تا آخر عمر این داروها را مصرف کنند تا حضور موهایشان حفظ شود.
  3. افزایش احتمال ابتلا به مشکلات پوستی: در برخی موارد ممکن است زیباجو دچار مشکلات و بیماری‌های پوستی شود که بعضی از آن‌ها مانند سرطان‌های پوستی ممکن است جبران ناپذیر باشند.
  4. ابتلا به بیماری‌های دیگر: به دنبال مصرف داروهای ضد رد پیوند، فرد ممکن است دچار دیابت، فشار خون و افزایش چربی خون شود که هرکدام به طریقی زیباجو را به دردسر می‌اندازند.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *