رشد سریع ابرو با سیر

رشد سریع ابرو با سیر + عوارض

ممکن است برای پرپشت کردن ابروها و افزایش رشد موهای آن بسیاری از راه ها را امتحان کرده باشید، سیر یکی از مواد غذایی است که مزایای بسیاری را به همراه دارد و مطالب زیادی در رابطه با پرپشت کردن ابروها با سیر و رشد سریع ابرو با سیر ارائه شده است که توصیه می شود به صورت موضعی روی ابروها و قسمت هایی که دچار ریزش شده اند، استعمال شود تا ریشه ها تحریک و مجدد شروع به رشد ابرو نمایند. این مورد ممکن است که کم هزینه و سریع به نظر برسد و افرادی که به دنبال روش هایی برای پر کردن ابرو هستند بخواهند که سریع و راحت ابروهایی پهن و زیبا داشته باشند. در این مطلب همراه ما باشید تا از تاثیرات و عوارض سیر بر روی رشد ابروها آگاه شوید. در نهایت تصمیم بگیرید که از آن استفاده کنید یا خیر ؟

سیر برای ابرو

تاثیرات سیر روی رشد ابرو

سیر برای رشد موها و تقویت پیاز مو بسیار مفید است اما بیشتر جهت پیشگیری از ریزش مو ، ابرو و یا تقویت آن به کار گرفت. اما دلیل ریزش ابروها بسیار مهم است و ممکن است با استفاده از آن نتیجه ی ایده آلی حاصل نشود. این که شما علت ریزش ابرو را متوجه شوید بهتر و دقیق تر می توانید روش های درمانی را امتحان کنید.

به طور کلی عوامل بسیاری در ریزش ابرو ها تاثیر دارند که برخی مواردمانند

 • کم خونی
 • کاهش میزان پروتئین بدن
 • استرس و فشار های روانی و عصبی
 • رژیم غذایی نا سالم
 • کمبود ویتامین B و اسید چرب امگا ۳
 • استعمال دخانیات و مواد مخدر
 • استفاده از برخی دارو های شیمیایی مانند قرص های هورمونی و قرص های افسردگی
 • اختلالات غده ی تیروئید

از شایع ترین و مهم ترین دلایل ریزش ابرو هستند ، ممکن است که استعمال و یا مصرف سیر به روش های دیگر بتواند کمک کننده باشد چرا که خواص موجود در آن در تحکیم ریشه موها نقش مهمی دارد. اما در مواردی که فرد دچار ریزش موی ارثی و ژنتیکی شده باشد کاشت بهترین راه است چرا که ماندگاری کاشت ابرو دائمی و همیشگی است.

به توصیه بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران اگر ریزش ابروی شما در حالت جدی و یا اورژانسی نباشد یا اینکه تراکم ایده آلی در اختیار داشته باشد می توانید که از سیر کمک بگیرید، با کمک سیر تا حدودی می توان ریزش ابرو ها را کنترل کنید، سیر با افزایش جریان خون در مواردی که به صورت موضعی مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند موجب رشد مجدد و تحریک موهای ابرو شود. شاید جالب باشید که بدانید، رشد ابرو ها به طور متوسط بین ۶ تا ۸ هفته طول می کشد سیر ممکن است بتواند این سرعت را افزایش دهد و باعث شود که موها سریع تر از این بازه رشد کنند. در مواردی که ریزش ابرو ها ارثی باشد و یا عامل آن ژنتیکی سیر تاثیری روی رشد ابروها ندارد. از این رو می توان از آن به عنوان روشی مکمل کمک گرفت.

عوارض سیر برای ابرو

باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است به همان اندازه که مفید است آسیب زننده باشد. طبق دستورالعمل هایی که در اینترنت ارائه شده است مصرف سیر برای رشد ابرو به صورت موضعی توصیه شده است. شما در زمان استفاده از سیر و یا عصاره آن باید دقت داشته باشید. از عوارض سیر برای ابرو می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • تحریک، قرمزی و التهاب (استعمال بیش از اندازه آن روی پوست)
 • ممکن است پوست ابروها زخم و دچار اگزما شود که در این صورت زخم خود عاملی برای ریزش ابروها محسوب می شود.
 • افرادی که چشم های حساسی دارند نیز باید با احتیاط از سیر استفاده کنند چرا که سیر با احساس سوزش چشم همراه است و چون در نزدیکی ابرو قرار دارد ممکن است آزار دهنده باشد.
 • باقی ماندن طولانی مدت سیر روی ابرو ها می تواند باعث سوختگی پوست شود که در نهایت شرایط پوستی را بدتر می کند.
 • همچنین استفاده از آن برای افرادی که دچار حساسیت پوستی هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. دقت کنید که حتما صورت خود را بعد از استفاده بشویید و در طول هفته بیشتر از دو روز از این روش کمک نگیرید.

اگر میخواهید که ریزش ابروهایتان را متوقف کنید. بهترین اقدام انجام آزمایشات لازم و ارائه آن به متخصص پوست است تا بتواند علت آن را جویا شود و درمان مناسب با نوع ریزش موها را در نظر بگیرید. در نهایت اگر چاره ای برای درمان ریزش ابرو وجود نداشت می توانید از کاشت ابرو طبیعی کمک بگیرید و ظاهر ابروهایتان را اصلاح کنید.

کاشت ابروی طبیعی بهتر و مناسب تر است چرا که ریشه های مو در اثر آسیب هیچگاه مانند گذشته نخواهد بود اگر علت ریزش ابروها ژنتیک و یا داروهای شیمیایی نیز باشد ممکن است آسیب به اندازه ای جدی باشد که تنها راه درمانی کاشت ابرو باشد. در هر صورت پیش از اینکه تصمیمی در این رابطه بگیرید بهتر است دلیل ریزش را مورد بررسی قرار دهید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *