مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو در چند مرحله انجام می شود؟

حالت چهره هنگام برقراری ارتباط با افراد دیگر بسیار مهم است. این مسئله باعث می شود که در بیان پیامی که می خواهیم منتقل کنیم دقیق تر باشیم. در این مرحله نقش اصلی را ابروها بازی می کنند. به همین دلیل ریزش موی ابرو می تواند برای بسیاری از افراد نگران کننده باشد. خوشبختانه این مشکل با کاشت ابرو قابل حل است. این روش به رشد موهای ابرو به روشی راحت و موثر کمک می کند.در این مطلب مراحل کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران توضیح داده شده است.

طول مدت جراحیبیهوشیامکان مشاهده نتیجه جراحی
4-5 ساعتبی حسی موضعی6 ماه پس از عمل
کاشت ابرو در یک نگاه

مراحل کاشت ابرو

مشکلات فرم ابرو برای هر فرد متفاوت است. برخی از افراد از افتادگی ابرو رنج می برند اما برخی ممکن است بخواهند ظاهر خود را تغییر دهند. هنگامی که به تفاوت بین کاشت ابرو و میکروبلیدینگ نگاه می کنیم، میکروبلیدینگ نیمه دائمی است. به عنوان یک راه حل دائمی، کاشت ابرو ثابت می کند که موثرترین روش رشد مجدد ابرو است. کاشت ابرو از ناحیه اهداکننده شروع می شود. معمولاً از پشت سر بیمار برای استخراج فولیکول ها استفاده می شود. با این حال، اگر این روش مناسب نباشد، فولیکول های مو را می توان از نواحی دیگر نیز به استخراج کرد. برای تعیین اینکه از کدام ناحیه برای این منظور استفاده شود، بیمار باید تحت معاینه بالینی قرار گیرد. بنابراین، پزشک می تواند ناحیه اهداکننده مناسب را برای بیمار انتخاب کند. در عین حال، از این طریق می توان تصمیم گرفت که کدام نوع ابرو برای بیمار مناسب است. 

مراحل کاشت ابرو

این امر مستلزم ایجاد یک برنامه جراحی ویژه بر اساس نیازهای منحصر به فرد بیمار است. عمل کاشت ابرو شامل 4 مرحله است:

  • مشاوره و ویزیت
  • استخراج گرافت
  • کاشت گرافت
  • نقاهت و بهبودی

از آنجایی که به طور متوسط 200 تا 300 گرافت برای کاشت ابرو مورد نیاز است، این عمل معمولاً حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مراحل ذیل در روز عمل و بعد از عمل است. در زیر شرح مختصری از این مراحل آورده شده است:

مشاوره و ویزیت: طراحی ابروها در معاینه بالینی مشخص می شود. در این مرحله، پزشک در بهترین کلینیک کاشت ابرو ویژگی های صورت و نیازهای فردی بیمار را در نظر می گیرد. پزشک ناحیه گیرنده و موهای ناحیه اهداکننده را ارزیابی خواهد کرد.

استخراج گرافت: این مرحله اول جراحی است. تعداد کمی گرافت مورد نیاز انجام این روش را آسان می کند. برداشتن گرافت فقط به تراشیدن ناحیه کوچکی در پشت سر نیاز دارد. 

کاشت گرافت: سپس ناحیه دریافت کننده (ابروها) به صورت موضعی بی حس می شود. با یک ابزار مخصوص، ایمپلنت برای کاشت فولیکول های مو با در نظر گرفتن زاویه و جهت مناسب رشد مو استفاده می شود. در این مرحله بهترین روش کاشت ابرو برای فرد در نظر گرفته می شود.

ریکاوری و مراقبت های بعدی: روز بعد از عمل بانداژ می شود تا اطمینان حاصل شود که فولیکول های مو به درستی به بافت پوست چسبیده اند و از سایر عوارض پزشکی جلوگیری می شود. پزشک نکات و مراقبت های بعد از کاشت ابرو تازه کاشته شده را به بیمار آموزش خواهد داد. (مثلاً به مدت دو ماه از تابش مستقیم نور خورشید به ناحیه ابرو بپرهیزید و همچنین در ماه اول از دست زدن یا مالش بیش از حد خودداری کنید.)

بعد از کاشت ابرو

پس از جراحی کاشت ابرو، دوران نقاهت شروع می شود. بعد از مدتی نتایج کاشت ابرو قابل مشاهده خواهد بود. داشتن ظاهر طبیعی در ابرو بسیار مهم است. علاوه بر این، فرم ابروها نیز باید با چهره فرد سازگار باشد. پس از عمل، نکات و دستورالعمل های مراقبت از ابروها در طول فرآیند بهبودی به بیمار داده می شود. پس از فرآیند بهبودی کاشت ابرو، بیمار می تواند از ظاهر جدید و دلخواه خود لذت ببرد .

خطرات و عوارض جراحی کاشت ابرو چیست؟

مانند هر عمل زیبایی، خطرات و عوارض بالقوه ای در ارتباط با جراحی کاشت ابرو وجود دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • جای زخم (اسکار)
  • احساس درد
  • تورم
  • عفونت
  • قرمزی و کبودی
  • از دست دادن حس در محل جراحی

جراح در مورد وقوع هر یک از این خطرات و عوارض جانبی احتمالی جراحی کاشت ابرو، در طول مشاوره و ویزیت صحبت خواهد کرد. اگر سؤال و یا ابهامی در مورد این جراحی دارید، بایستی سؤالات و نگرانی‌ های خود را را با جراح در میان بگذارید.

نتیجه گیری

کاشت ابرو یک راه دائمی برای پر کردن و تغییر شکل ابروها است. همانند کاشت موی سر سنتی، این شکل از ترمیم مو شامل برداشتن فولیکول ‌ها یا نوارهای جداگانه از ناحیه اهداکننده برای کاشت به ابرو است. اکثر افرادی که به دنبال کاشت ابرو هستند به دلیل وراثت، ضربه یا بیماری، موهای نازک تری دارند. 

مشاهده نتایج پس از کاشت ابرو مانند فرآیند کاشت مو اتفاق می افتد. ریزش مو پس از کاشت در عرض 15 روز قابل مشاهده خواهد بود. 3 ماه آینده ابروهای زیبایی خواهید داشت. نتیجه نهایی را می توان در عرض 8-12 ماه مشاهده کرد. 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *