عوارض کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو دارای عوارض است؟

مانند کاشت موی معمولی، کاشت ابرو یک روش دائمی و ماندگار است که در آن مو از ناحیه اهداکننده (معمولاً پشت سر) برداشته می ‌شود. سپس مو با استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) قرار داده می ‌شود.اگر کاشت ابرو توسط افراد غیر متخصص و یا بی تجربه انجام شود ممکن است عوارضی مانند عفونت، زخم و یا عدم پیوند موفق را در پی داشته باشید. توجه به نکاتی که پزشک به شما ارائه می کند نیز مهم است اما مهم ترین مساله در موفقیت کاشت ابروها انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران طبیعی است که می تواند اطمینان کافی در این زمینه را به شما بدهد که نتیجه کاشت ابرویتان موفق و طبق ایده آل شما می باشد.

عوارض کاشت ابرو

بهترین کاندید برای جراحی کاشت ابرو کسی است:

 • در وضعیت خوب سلامتی و بدون هیچ بیماری زمینه ای باشد
 • دارای موهای نازک یا بسیار کم ابرو باشد.

ریزش موی ابرو می تواند ناشی از بیماری تیروئید، تریکوتیلومانیا و آلوپسی آره آتا باشد. کسانی که در گذشته میکروبلیدینگ داشته اند نیز واجد شرایط این روش هستند.

نحوه انجام جراحی کاشت ابرو

ابتدا، پزشکان ما شکل ابروی ایده آل شما را ترسیم می کنند، شکلی که مناسب صورت شما باشد. بعد از اینکه شکل ابروی شما را ترسیم کردیم، تعداد موهای مورد نیاز برای عمل شما را استخراج می کنیم. بسته به ریزش مو، شکل ابرو و ویژگی های صورت، این معمولاً حدود 100-300 در هر ابرو است. پزشکان ما بهترین مقدار را برای کمک به شما در دستیابی به اهداف خود برای روش کاشت ابرو تعیین می کنند. در حالی که ممکن است با این روش زمان انجام روش طولانی تر باشد، اما کیفیت موها بهتر است.

نکات بازیابی

پس از کاشت ابرو، رعایت دستورالعمل های بعد از عمل برای اطمینان از موثر بودن بهبودی و موفقیت آمیز بودن کاشت مو بسیار مهم است. پوسته های ریز ممکن است تا چند روز پس از عمل شما ظاهر شوند. کبودی، قرمزی و تورم نیز شایع است. با این حال، آنها باید با گذشت زمان فروکش کنند. این دلمه های کوچک بعد از حدود یک هفته از بین می روند. موهای کاشته شده شما تقریباً 2 تا 3 هفته می ریزند زیرا فولیکول های زیرین فضایی را برای موهای جدید و قوی تر ایجاد می کنند.

بعد از عمل کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

پس از جراحی کاشت ابرو، می توانید همان روز ترخیص شده و به خانه بروید. به ندرت پس از کاشت ابرو افراد یک شب در بیمارستان بستری می شوند.

جراح شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی به شما می دهد. برخی از دستورالعمل های مراقبت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • بعد از جراحی استراحت کافی داشته باشید.
 • بانداژ بپوشید تا زمانی که توصیه شود آنها را بردارید.
 • تا زمانی که پزشک به شما اجازه دهد در فعالیت های بدنی شدید شرکت نکنید.
 • داروهای مسکن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید.
 • برخی از بخیه ها باید برداشته شوند در حالی که برخی دیگر ممکن است پس از چند روز جذب شوند.
 • هنگام شستن محل جراحی خود مراقب باشید و احتیاط کنید.
 • هنگام مراجعه بعدی به جراح خود ببینید آیا پوست شما به درستی بهبود یافته است یا خیر.

ریزش موهای تازه کاشته شده چند هفته پس از جراحی طبیعی است. این باعث می شود تا فضایی برای رشد موهای جدید ایجاد شود. ممکن است شش هفته تا چند ماه طول بکشد تا موهای جدید از ناحیه پیوند شده شما رشد کند.

آیا ابروها بعد از کاشت ابرو مدام رشد می کنند؟

از آنجایی که موی کاشت ابروی شما از پوست سر شما است، به رشد خود ادامه می دهد، همانطور که اگر هنوز روی پوست سر شما بود، حتی اگر اکنون روی ابروی شما باشد، رشد می کند.

کاشت ابرو چه مزایایی دارد؟

مزایای کاشت ابرو عبارتند از:

تغییر در ظاهر شما

افزایش اعتماد به نفس

دیگر نیازی به استفاده از آرایش ندارید.

نیازی به روش های غیر جراحی مانند تقویت ابرو با سیر نیست

خطرات یا عوارض کاشت ابرو چیست؟

مانند هر عمل زیبایی، خطراتی در ارتباط با جراحی وجود دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جای زخم
 • درد
 • تورم
 • عفونت
 • کبودی
 • از دست دادن احساس یا برخی فولیکول های مو در محل جراحی.
 • ریزش ابرو بعد از کاشت

جراح شما در مورد این خطرات و عوارض جانبی احتمالی این روش در طول مشاوره صحبت خواهد کرد. اگر سؤالی در مورد این روش دارید، مطمئن شوید که آن سؤالات و نگرانی ‌ها را با جراح خود در میان بگذارید.

آیا کاشت ابرو دردناک است؟

کاشت ابرو دردناک نیست زیرا بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد تا در طول جراحی چیزی احساس نکنید. ممکن است با بهبودی پوست پس از عمل، درد خفیفی را تجربه کنید. جراح شما ممکن است داروهای ضد درد تجویز کند یا می توانید برای تسکین ناراحتی از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید. ممکن است برای انجام سایر جراحی ها مانند بوکال فت و لاغری غبغب یا لیفت شقیقه هم سوالاتی داشته باشید که با ما مطرح کنید.

آیا افراد از کاشت ابرو پشیمان هستند؟

هر کسی دلیل خاص خود را برای کاشت ابرو دارد. در مورد تصمیم خود برای کاشت ابرو احساس راحتی بیشتری خواهید کرد اگر:

 • تصمیم شخصی خود را برای انجام جراحی بگیرید و تحت تأثیر شخص دیگری نیست.
 • انتظارات واقع بینانه در مورد کاشت ابرو داشته باشید.
 • با جراح خود ملاقات کرده و از توانایی او برای انجام جراحی اطمینان دارید.
 • اگر قبل از عمل خود تردید دارید، با جراح خود صحبت کنید.

پس از کاشت ابرو چه زمانی می توانم به فعالیت های عادی خود برگردم؟

ممکن است پس از جراحی کاشت ابرو به اندازه کافی احساس خوبی داشته باشید تا پس از چند روز به سر کار خود بازگردید: با این حال، همه افراد متفاوت هستند. با پزشک خود مشورت کنید. حداقل به مدت شش هفته از فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن خودداری کنید.

کاشت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

کاشت ابرو یک راه حل طولانی مدت و دائمی است. نتایج ناشی از کاشت ابروی شما می تواند یک عمر باقی بماند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *