Rating is disabled

شستشوی ابروها بعد از کاشت

جراحی کاشت ابرو به طور دائم ابروها را تقریباً به حالت طبیعی خود بازمیگرداند. برخی از بیماران ابروهای بسیار کم پشتی دارند که ناشی از عواملی مانند ژنتیک، سوختگی و تصادف، خالکوبی یا بیماری تیروئید است. کاشت ابرو ظاهر طبیعی ابروها را باز می گرداند.

شستشو ابرو

کاندیدای ایده آل کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

مردان و زنانی که از نظر ژنتیکی ابرو ندارند یا ابروهای بسیار کم پشتی دارند.

زنان با ابروهای ابروهای تاتو شده.

مردان و زنانی که بر اثر سوختگی، تصادف یا جراحت، روی ابروهای خود جای زخم دارند.

زنان مبتلا به بیماری های تیروئیدی هستند که باعث ریزش موی ابرو می شود.

مردان و زنانی که می خواهند ابروهای خود را برای زیبایی ظاهری بهبود بخشند.

آیا جراحی کاشت ابرو درد دارد؟

خیر، این روش با بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین بدون درد است.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

حدود 2-3 ساعت طول می کشد تا جراحی انجام شود.

چگونه می توان از ابروهای تازه کاشته شده مراقبت کرد؟

در روز اول پس از جراحی به ابروهای کاشته شده دست نزنید.

در هفته اول هنگام شستن صورت، ناحیه پیوند شده را به آرامی با آب بمالید یا به آرامی با انگشت خیس در جهت گرافت های پیوند شده پاک کنید.

مستقیماً زیر دوش نروید زیرا فشار آب ممکن است پیوندها را از بین ببرد.

بعد از 10 روز می توانید شستن صورت خود را به طور معمول از سر بگیرید.

نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت ابرو

شستشوهای بعد از کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

دانستن نحوه شستشوی ابرو پس از کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران برای تمیز نگه داشتن ناحیه کاشت ضروری است. لازم است نکات گفته شده را انجام دهید تا به ابروی کاشت شده آسیبی نرسد. تیم پزشکی تمامی دستورالعمل ها و نکات را در مورد نحوه شستن ابروها پس از کاشت ابرو به شما ارائه می دهد.

از مواد شست و شو دهنده های مخصوص بعد از جراحی استفاده کنید

در ناحیه ای که جراحی انجام شده است، چه در ناحیه ابرو و چه در ناحیه اهداکننده، استفاده از یک محصول خاص بعد از جراحی، عمدتاً به صورت فوم ضروری است. برای شستن ابروها پس از کاشت، توصیه می شود از شامپوی فوم استفاده کنید که برای پوست های حساس پس از جراحی طراحی شده است.

فوم بدون مالش کف می کند

روش صحیح شستشوی ابرو پس از کاشت ابرو، کف شامپو در ناحیه پیوندها است. ضروری است که ابروها را مالش ندهیم، زیرا انجام این کار می تواند کاشت ها را جدا کند و به طور مستقیم بر نتیجه زیبایی کاشت ابرو تأثیر بگذارد. بنابراین کافی است مقدار کمی از شامپو را در دست خود بمالید و به آرامی آن را روی ابروها قرار دهید. توجه کنید که بایستی این کار خیلی آرام انجام شود و از مالش شدید ابروها خودداری کنید.

ابروها را با آب گرم بشویید

شما نمی توانید آبکشی را مانند قبل از عمل انجام دهید. فشار آب نباید مستقیماً روی ابروها باشد، زیرا کاشت ابرو به خطر می‌افتند. برای این کار ضروری است که دست خود را بین آب و ابرو قرار دهید و نوعی آبشار را تشکیل دهید. به این ترتیب آب مستقیماً به منطقه ای که جراحی شده است تأثیر نمی گذارد و به آرامی و بدون آسیب رساندن به ابرو آبکشی صورت می گیرد.

اجازه دهید ابروها در هوا خشک شوند

یکی دیگر از مواردی که برای آگاهی از نحوه شستشوی صحیح ابروها پس از پیوند ابرو باید مورد توجه قرار گیرد، خشک کردن آن است. به هیچ عنوان نمی توانیم ابروها را با حوله خشک کنیم، ابروها باید در هوا خشک شوند. گرچه برای ناحیه اهداکننده می توانیم به آرامی از حوله استفاده کنیم.

اهمیت دوره نقاهت و بهبودی بعد از عمل پیوند ابرو

دستیابی به نتایج زیبایی شناختی با کیفیت نه تنها به مهارت تیم پزشکی بستگی دارد، بلکه به دوره نقاهت و بهبودی پس از عمل نیز بستگی دارد که بیمار طی می کند.

زخم های روی ابروها را جدا نکنید

یکی از قوانین اساسی و مهم بعد از عمل کاشت ابرو، عدم برداشتن زخم های روی ابرو است. در هفته های اول پس از جراحی کاشت ابرو، ظاهر شدن این پوسته ها روی ابروها شایع است، اما به هیچ وجه نباید آن ها را دستکاری کنید. این زخم ها به مرور و همچنین با شستشوهای روزانه به خودی خود جدا می شوند.

از انجام فعالیت های شدید پرهیز کنید

جنبه دیگری که باید به آن توجه کرد این است که باید از تعریق زیاد خودداری کنید. بنابراین توصیه می شود حداقل تا یک ماه اول ورزش نکنید. در مواردی که تمرین انجام شده شدت بالایی نداشته باشد یا با تعریق همراه باشد، می توان آن را 15 روز پس از کاشت ابرو از سر گرفت.

از آرایش ابرو خودداری کنید

یکی از سوالات متداول این است که آیا می توان بعد از کاشت ابرو آرایش کرد؟ حقیقت این است که نه، حداقل در هفته های اول یا تا زمانی که تیم پزشکی اجازه این کار را دهد از آرایش ابروها خودداری کنید.

کلینیک راما

کلینیک راما

کلینیک راما با ارائه خدمات کاشت مو و کاشت ابرو در خدمت عزیزان است تا با ارائه نوین ترین روش های روز دنیا و استفاده از به روز ترین تکنیک های موجود خدماتی نوین و رضایتبخش را عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *