شستشو ابرو

شستشوی ابروها بعد از کاشت

اگر به تازگی کاشت  ابرو انجام داده اید  ممکن است پس از کاشت ابرو  برای  شستشوی  ابروها دچار چالش شوید.  بعد از کاشت معمولا گرافت ها دچار التهاب و زخم می شوند و سطح پوست جوش و دلمه های ریز ایجاد می کند. دستکاری جوش و دلمه های بعد از کاشت ابرو ممنوع است و برای شستشو نیز نیاز به پیروی مراقبت های بعد ازکاشت ابرو خواهید داشت. آموزش های لازم برای استحمام و شستشو به شما داده می شود اما در هر صورت  شما باید در زمان شستشو زخم‌های نقطه‌ای در محل پیوند  را تا زمان بهبودی نادیده بگیرید.  برای شستن صورت باید به آرامی قسمت های کاشته شده را تمیز کنید و از وارد کردن فشار و ضربه به این نواحی خودداری کنید.  در زمان شستشو به هیچ عنوان صابون استفاده نکنید و تنها از شوینده های مایع که به صورت کف مورد استفاده هستند کمک بگیرید.  در زمان شستشو از ماساژ دادن ابروها و یا مالش آن خودداری کنید.حدود 5 الی 6 هفته نیاز است که مراقب ابروهای کاشته شده باشید بعد از آن می توانید به راحتی به صورت معمول صورت و ابرو را شستشو دهید.

جراحی کاشت ابرو به طور دائم ابروها را تقریباً به حالت طبیعی خود بازمیگرداند. برخی از بیماران ابروهای بسیار کم پشتی دارند که ناشی از عواملی مانند ژنتیک، سوختگی و تصادف، خالکوبی یا بیماری تیروئید است. کاشت ابرو ظاهر طبیعی ابروها را باز می گرداند.

شستشو ابرو

شستشوی ابروها در روزهای اول کاشت

برای شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو  نیاز به تهیه مقداری کف  دارید. از شوینده های مناسب صورت کمک بگیرید و مقداری کف از آن تهیه کنید تا پوسته شدن ابرو بعد از کاشت در شرایط مناسبی ایجاد شود. به آرامی مقداری کف  را برداشته و روی ابروها قرار دهید. برای شستشوی بهتر می توانید از پنبه یا گاز استریل کمک بگیرید. به آرامی آن را روی ابروها بگذارید و از وارد کردن فشار بپرهیزید. اجازه دهید چند دقیقه ابروها به کف آغشته بمانند و بعد از آن  با ملایمت صورت را شستشو دهید. برای آبکشی از دوش های تلفنی و یا یک لیوان کمک بگیرید. به هیچ عنوان فشاری به ابروها وارد نکنید چرا که باعث کنده شدن زخم ها و دلمه های ایجاد شده می شود.

دقت داشته باشید که فشار آب کم باشد و برای مدت طولانی هم صورتتان خیس نشود. بعد از شستشو از باد سشوار خنک و یک حوله بسیار نرم و نازک کمک بگیرید. بهتر است ، قسمت های ابرو را با باد سشوار خشک کنید.

دو هفته اول بعد از کاشت ابرو به همین روش شستشو را انجام دهید و در زمان استحمام هم برای شستن موها از پشت سر و بدون خیس کردن صورت اقدام نمایید.

روش شستن ابروی کاشته شده

  • دقت داشته باشید که در زمان شستشوی  ابروها مراقب ناخن ها یا اجسام نوک تیز باشید . هرگونه برخورد  و خراش روی زخم های  ابرو در پیوند موها تاثیر گذار خواهد بود.  فولیکول های تازه بعد از کاشت به شدت آسیب پذیر و قابل کنده شدن هستند. بنابراین احتیاط  لازم برای حفظ و مراقبت از آن را لحاظ کنید.
  •  بعد از هربار شستشو فورا محل مورد نظر را خشک کنید . همانطور که بیان شد برای این کار از بادسشوار خنک هم میتوانید استفاده کنید.
  • پس از هر بار شستشن صورت از پماد آنتی باکتریال یا نرم کننده برای جدا شدن آسان‌تر زخم‌ها استفاده کنید.
  • برای تمیزی بیشتر ابروها می توانید از آب اکسیژن استفاده کنید.
  • حدود دو یا سه هفته بعد از کاشت پوسته اندازی ابروها آغاز می شود در این دوره نیز مراقبت از پوست و شستشوی آن مهم است.

درجه حرارت آب هنگام شستن ابروها پس از کاشت ابرو

 بهترین حرارت برای شستشوی ابروهایتان آب ولرم است. استفاده از آب خیلی سرد و یا بسیار داغ باعث آسیب و یا التهاب پوست می شود که بهتر است از یک دمای طبیعی و نرمال برای این اقدام استفاده کنید. آب ولرم از ایجاد بثورات و صدمات احتمالی پوست جلوگیری می کند و اختلالی در روند کاشت ابرو ایجاد نخواهد کرد.  همچنین تا بهبودی کامل ابروها در هفته های اول از رفتن به سونا و استخر خودداری نمایید . سعی کنید از قرار گرفتن در آفتاب و یا موقعیت هایی که حرارت زیادی به صورت تحمیل می کند  پرهیز کنید.  درجه حرارت بالا و گرما باعث آسیب دیدن فولیکول های کاشته شده می شود و این مساله باعث کنده شدن ابروها خواهد شد که در نهایت منجر به کم شدن تراکم آن بعد از کاشت می شود.

بهترین زمان استحمام بعد از کاشت ابرو

توصیه ما این است که در روز کاشت ابرو ها حتما دوش بگیرید و استحمام داشته باشید در این صورت شما بلافاصله نیازی به حمام نخواهید داشت. برای استحمام عجله نکنید و اجازه دهید که التهابات ابرو مقداری فروکش کند و بعد از آن با توجه به دستورالعمل هایی که ارائه شد ابرو و صورتتان را شستشو دهید.

نکات شستشوی ابرو بعد از کاشت ابرو

دانستن نحوه شستشوی ابرو پس از کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران برای تمیز نگه داشتن ناحیه کاشت ضروری است. لازم است نکات گفته شده را انجام دهید تا به ابروی کاشت شده آسیبی نرسد. تیم پزشکی تمامی دستورالعمل ها و نکات را در مورد نحوه شستن ابروها پس از کاشت ابرو به شما ارائه می دهد.

از مواد شست و شو دهنده های مخصوص بعد از جراحی استفاده کنید

در ناحیه ای که جراحی انجام شده است، چه در ناحیه ابرو و چه در ناحیه اهداکننده، استفاده از یک محصول خاص بعد از جراحی، عمدتاً به صورت فوم ضروری است. برای شستن ابروها پس از کاشت، توصیه می شود از شامپوی فوم استفاده کنید که برای پوست های حساس پس از جراحی طراحی شده است.

فوم بدون مالش کف می کند

روش صحیح شستشوی ابرو پس از کاشت ابرو، کف شامپو در ناحیه پیوندها است. ضروری است که ابروها را مالش ندهیم، زیرا انجام این کار می تواند کاشت ها را جدا کند و به طور مستقیم بر نتیجه زیبایی کاشت ابرو تأثیر بگذارد. بنابراین کافی است مقدار کمی از شامپو را در دست خود بمالید و به آرامی آن را روی ابروها قرار دهید. توجه کنید که بایستی این کار خیلی آرام انجام شود و از مالش شدید ابروها خودداری کنید.

ابروها را با آب گرم بشویید

شما نمی توانید آبکشی را مانند قبل از عمل انجام دهید. فشار آب نباید مستقیماً روی ابروها باشد، زیرا کاشت ابرو به خطر می‌افتند. برای این کار ضروری است که دست خود را بین آب و ابرو قرار دهید و نوعی آبشار را تشکیل دهید. به این ترتیب آب مستقیماً به منطقه ای که جراحی شده است تأثیر نمی گذارد و به آرامی و بدون آسیب رساندن به ابرو آبکشی صورت می گیرد.

اجازه دهید ابروها در هوا خشک شوند

یکی دیگر از مواردی که برای آگاهی از نحوه شستشوی صحیح ابروها پس از پیوند ابرو باید مورد توجه قرار گیرد، خشک کردن آن است. به هیچ عنوان نمی توانیم ابروها را با حوله خشک کنیم، ابروها باید در هوا خشک شوند. گرچه برای ناحیه اهداکننده می توانیم به آرامی از حوله استفاده کنیم.

اهمیت دوره نقاهت و بهبودی بعد از عمل پیوند ابرو

دستیابی به نتایج زیبایی شناختی با کیفیت نه تنها به مهارت تیم پزشکی بستگی دارد، بلکه به دوره نقاهت و بهبودی پس از عمل نیز بستگی دارد که بیمار طی می کند.

زخم های روی ابروها را جدا نکنید

یکی از قوانین اساسی و مهم بعد از عمل کاشت ابرو، عدم برداشتن زخم های روی ابرو است. در هفته های اول پس از جراحی کاشت ابرو، ظاهر شدن این پوسته ها روی ابروها شایع است، اما به هیچ وجه نباید آن ها را دستکاری کنید. این زخم ها به مرور و همچنین با شستشوهای روزانه به خودی خود جدا می شوند.

از انجام فعالیت های شدید پرهیز کنید

جنبه دیگری که باید به آن توجه کرد این است که باید از تعریق زیاد خودداری کنید. بنابراین توصیه می شود حداقل تا یک ماه اول ورزش نکنید. در مواردی که تمرین انجام شده شدت بالایی نداشته باشد یا با تعریق همراه باشد، می توان آن را 15 روز پس از کاشت ابرو از سر گرفت.

از آرایش ابرو خودداری کنید

یکی از سوالات متداول این است که آیا می توان بعد از کاشت ابرو آرایش کرد؟ حقیقت این است که نه، حداقل در هفته های اول یا تا زمانی که تیم پزشکی اجازه این کار را دهد از آرایش ابروها خودداری کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *