Rating is disabled

خارش ابرو بعد از کاشت

به طور سنتی، درمان ابروهای نازک یا کم پشت، با تکیه بر محصولات آرایشی بوده است. با این حال، علاقه بیشتری به یک راه حل دائمی تر وجود دارد مثل کاشت ابرو. کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک و با انتقال موهای خود شما انجام می شود.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (شاخه ها) به ناحیه ابروی شما منتقل می شود. این هدف این است که موهای جدید از این پیوندها رشد کنند و ظاهری پرتر ایجاد کنند.

خارش بعد از کاشت ابرو بسیار شایع است. نواحی اهدا کننده و گیرنده را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند تا 2 هفته پس از جراحی رخ دهد. این وضعیت خطرناک نیست و به طور کلی خود به خود برطرف می شود. با این حال می تواند آزار دهنده باشد.

خارش ابرو بعد از کاشت

آیا بعد از کاشت ابرو از خارش رنج می برید؟

خارش یک علامت رایج پس از کاشت ابرو به عنوان عوارض کاشت ابرو است، اما مطمئن باشید که از بین خواهد رفت! کارهای ساده ای وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا احساس خارش را کاهش دهید و احساس راحتی کنید.

پس از انجام کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران ممکن است متوجه شوید که نواحی اهداکننده و گیرنده بسیار خارش دارند. این به دلیل فرآیند بهبودی است که برای ترمیم پس از کاشت ابرو طی می کند. به عنوان بخشی از این فرآیند التیام، پوست ابرو مواد شیمیایی (هیستامین) را آزاد می کند که باعث خارش می شود و میل به خاراندن را افزایش می دهد.بهتر است مراقبت های قبل از کاشت ابرو را با دقت انجام دهید.

خارش بعد از کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

خارش بعد از کاشت ابرو یک هفته طول می کشد اما در موارد نادر می تواند تا چهار هفته ادامه یابد. خارش می تواند به ویژه در چهار تا پنج روز پس از کاشت بدتر شود.

درمان خارش بعد از جراحی کاشت ابرو

احساس خارش فوق العاده ناراحت کننده است و در شب بدتر می شود. در زیر، برخی از درمان ها و نکاتی وجود دارد که می توانید در زمان های مختلف در طول دوران نقاهت خود به عنوان بخشی از برنامه مراقبت های پس از کاشت ابرو از آنها استفاده کنید.

1. محل کاشت ابرو را با خاراندن نخراشید!

2. اسپری آب نمک استفاده کنید

3. مصرف آنتی هیستامین را فراموش نکنید

4. استفاده از محلول استروئیدی

خارش بعد از کاشت ابرو بسیار وسوسه انگیز است. مهم است که به طور کامل از این امر اجتناب کنید. اگر ابروی خود را خراش دهید، در خطر ابتلا به عفونت پوست یا عفونت فولیکول مو (فولیکولیت) هستید. در بدترین حالت ممکن است موهای کاشته شده را به طور کامل از بین ببرید، این می تواند تأثیر مضری بر نتایج کاشت ابروی شما داشته باشد و شما را ناچار به ترمیم کاشت ابرو نماید.

اسپری آب نمک

به مدت چهار تا پنج روز پس از عمل شما نمی توانید ابروی خود را بشویید. کلینیک باید یک اسپری آب نمک در اختیار شما قرار دهد تا در این دوره از آن استفاده کنید. این نه تنها به تغذیه موهای ابرو کمک می کند، بلکه مواد زائد و پوست خشک را که ممکن است به ایجاد خارش کمک کنند، پاک می کند.

مصرف آنتی هیستامین

هیستامین ها مواد شیمیایی هستند که وقتی ابرو مراحل ترمیم و التیام خود را طی می کند آزاد می شوند. این ماده شیمیایی است که احساس خارش ایجاد می کند. با مصرف آنتی هیستامین اثر هیستامین هایی که ترشح می شود را کاهش می دهید و بنابراین پس از کاشت ابرو کمتر احساس خارش می کنید. آنتی هیستامین های زیادی وجود دارد که می توانید بدون نسخه در هر داروخانه ای خریداری کنید.

ستیریزین – به مدت 24 ساعت با هیستامین مبارزه می کند و باعث خواب آلودگی نمی شود.

کلرفنامین – این مدت زمان کوتاه تری دوام می آورد و باعث می شود احساس خواب آلودگی کنید. این داروی عالی برای مصرف شبانه برای کاهش خارش و کمک به خواب راحت ‌تر است. مراقب باشید – اگر می خواهید رانندگی کنید یا با ماشین آلات کار کنید، به شما توصیه می کنیم که این دارو را مصرف نکنید زیرا ممکن است احساس خواب آلودگی کنید.

محلول استروئیدی

در موارد نادر که خارش بیش از 3-4 هفته طول می کشد، ممکن است تصمیم بگیریم از محلول استروئیدی استفاده کنید که خارش را تقریباً در عرض یک روز درمان و کاهش می دهد! استفاده از محلول به مدت هفت روز به درمان خارش و هرگونه التهاب باقی مانده پس از کاشت ابرو کمک می کند. این دارو فقط با نسخه است و برای شروع این درمان باید به پزشکان و جراحان در کلینیک مراجعه کنید.

بهبودی برای کاشت ابرو چگونه است؟

دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتا سریع است. در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابرو خواهید شد.

ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهید بود. این کاملا طبیعی است. موهای جدید ابروی شما باید طی چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را تا اندازه ابرو کوتاه کنید.

اقدامات احتیاطی و عوارض جانبی

یکی از خطرات بالقوه کاشت ابرو این است که فولیکول‌های موی جدید جذب نمی‌شوند. در چنین مواردی، ممکن است مجبور شوید این روش را دوباره در آینده انجام دهید.

همچنین خطراتی در ارتباط با خود جراحی وجود دارد. با جراح خود در مورد عوارض احتمالی زیر صحبت کنید:

  • خون ریزی بیش از حد
  • آسیب عصبی
  • ورم
  • کبودی
  • عفونت
  • جای زخم

قبل از کاشت ابرو، جراح سابقه پزشکی شما را با شما بررسی می کند. حتماً هرگونه بیماری زمینه‌ای و همچنین هر دارو یا مکملی را که در حال حاضر مصرف می ‌کنید به پزشک اطلاع دهید.

کاشت ابرو ممکن است در موارد زیر مناسب نباشد:

  • آلوپسی آره آتا
  • تریکوتیلومانیا
  • اختلالات خونریزی
  • سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی
کلینیک راما

کلینیک راما

کلینیک راما با ارائه خدمات کاشت مو و کاشت ابرو در خدمت عزیزان است تا با ارائه نوین ترین روش های روز دنیا و استفاده از به روز ترین تکنیک های موجود خدماتی نوین و رضایتبخش را عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *