بوکال فت صورت

بوکال فت

خدمات بوکال فت صورت

هدف از برداشتن چربی بوکال زاویه سازی صورت خصوصا در ناحیه گونه است که اصطلاحا به آن جراحی بوکال فت می گویند. طبق معیارهای جوانی، صورتی که به طور طبیعی پر است جوان تلقی می شود، اما برخی افراد لپ های بیش از اندازه پر و حتی چاقی دارند. از دیرباز خانم ها برای برجسته کردن استخوان گونه های خود، از تکنیک های باستانی استفاده می کردند.

مثلا خانم های چینی با ماساژ صورت گونه هایشان را برجسته تر می کردند و با پیشرفت پزشکی تخلیه بوکال فت با شیوه های نوین تری انجام می شد. مثلا Marlene Dietrich (بازیگر آمریکایی-آلمانی) با برداشتن دندان های آسیا بالایی گونه هایش را برجسته کرد.

اما امروز نوآوری های علم پزشکی به ما کمک می کند که بدون صرف زمان طولانی یا عمل های خطرناک به گونه های برجسته و صورت زاویه دار دلخواه خود برسیم.

با مطلب ارائه شده توسط کلینیک راما همراه باشید!!

محبوبیت بوکال فت

معیارهای ترند و جدید زیبایی، افراد زیادی خصوصا خانم ها را ترغیب به تخلیه بوکال فت و یا لیفت شقیقه می کنند. در اکسپلور اینستاگرام، اینفلوئنسرها، فیلم ها و مدل های تبلیغاتی خانم ها دارای گونه های برجسته و زاویه داری هستند و چون انسان ذاتا دوست دارد زیباتر دیده شود این عمل متقاضیان زیادی دارد.

البته برخی از سلبریتی ها و افراد مشهور ادعا می کنند که با کمک کانتور آرایشی زاویه گونه هایشان را برجسته تر می کنند. اما اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، کانتور برای صورت های بسیار پر و لپ های برآمده کار خیلی خاصی نمی کند و تنها کمی در زاویه سازی صورت تاثیر گذار است.

بوکال فت (تخلیه چربی دهانی) برای داشت گونه های زیباتر

جراح برای عمل بوکال فت قسمتی از چربی طبیعی را از زیر گونه برمی دارد. مقدار تخلیه چربی بوکال برای هر فردی متفاوت است و معمولا پزشکال این عمل را در افرادی که صورت‌های لاغر و باریک دارند، انجام نمی دهند، زیرا تخلیه چربی صورت با افزایش سن صورت را لاغرتر می کند و سن فرد را بیشتر نشان می دهد. البته در نهایت تصمیم گیرنده خود بیمار است، اگر صورت لاغری دارید و دوست دارید که گونه هایتان برجسته تر شوند، بوکال فت را امتحان کنید و نگران گذر سنتان نباشید.اگر تمام چربی ها در ناحیه زیر غبغب شما باشد نیاز است که عمل لاغری غبغب را انجام دهید و بوکال فت برایتان مناسب نیست. زیرا علم پزشکی هر روز پیشرفت چشمگیری می کند و حتما در آینده نیز راهی برای زیباتر شدنتان خواهید یافت.

بوکال فت چیست؟

بوکال فت چربی بین استخوان گونه و فک است که قالب صورت را شکل می دهد. با توجه به میزان چربی بوکال، شکل صورت به گروه های مختلف کشیده، گرد، تو پر و استخوانی تقسیم بندی می شود.

پزشک با یک عمل جراحی چربی این ناحیه از صورت را برمی دارد. برداشتن این چربی شکل صورت را استخوانی تر می کند، در واقع با جراحی بوکال فت، استخوان گونه و چربی تخلیه شده بین گونه ها و خط فک برجسته تر می شود.

بهترین جراح بوکال فت

جراحی برداشتن چربی بوکال نوعی جراحی پلاستیک است که با تصمیم شخصی هر فرد انجام می شود. اگر واقعا می خواهید که ظاهر خود را تغییر دهید حتما تحت نظر یک متخصص جراحی پلاستیک بوکال فت کنید.

برخی افراد به دلیل هزینه این جراحی را تحت نظر پزشک عمومی انجام می دهند که بسیار خطرناک است. پزشکان زیبایی با تکنیک های مدرن و قابل اطمینان (safe)  عمل بوکال فت را انجام می دهند پس برای زیبایی هیچ وقت خودتان را به افراد غیر متخصص نسپارید تا دچار عواقب ناگوار نشوید.

بوکال فت

بوکال فت چگونه انجام می شود؟

در حین آماده سازی بیمار قبل از جراحی تخلیه چربی صورت، جراح از بی حسی موضعی دندانپزشکی استفاده می کند و اکثرا نیازی نیست که بیمار بی هوشی عمومی بگیرد. سپس جراح یک برش کوچک از داخل گونه، نزدیک دندان های آسیا بالایی ایجاد می کند و با ظرافت چربی های ناحیه باکال را برمی دارد.

در انتها محل برش با بخیه دوخته می شود و به بیمار داروها و دهان شویه هایی برای جلوگیری از عفونت دهان تجویز می شود. دستورالعمل های نحوه مراقبت از صورت در دوران نقاهت نیز به بیمار داده می شود تا بهترین نتیجه به دست آید.

مراقبت های قبل و بعد جراحی

مشاور یا خود پزشک جراح مراقبت های بهداشتی لازم را به شما می گویند. رعایت این دستورالعمل ها به شما کمک می کند که جراحی بوکال فت بهتر و دوران نقاهت راحت تری داشته باشید.

در ویزیت اولیه جراح سابقه پزشکی تان را می پرسد. با پزشک خود صادق باشید، اگر سابقه بیماری خاصی در خانواده یا خودتان دارید، هرگونه جراحی که قبلا انجام دادید و داروهای خاصی را که مصرف می کنید آن را به پزشک اطلاع دهید تا در صورت نیاز تدابیر لازم را اتخاذ کند. اگر داروی خاصی مصرف می کنید به جراح بوکال فت خود بگویی تا اگر تداخلی با داروهای حین و یا بعد عمل دارد آن را در نظر بگیرد. برای رسیدن به بهترین نتایجه قبل از جراحی بوکال سیگار و نیکوتین مصرف نکنید.

پس از عمل نیز نحوه مراقبت از برش ها به شما توضیح می دهند. مثلا باید دهانتان را با دهانشویه مخصوصی بهبودی کامل زخم ها و جلوگیری از عفونت بشویید. به مدت یک یا دو روز رژیم غذایی مایع خواهید داشت. سپس تا بهبود کامل زخم ها و قبل از اینکه به رژیم نرمال خود برگردید غذاهای نرم بخورید.

عوارض جراحی بوکال فت

مثل هر جراحی در دوران نقاهت بیمار با عوارض روبرو می شود. البته عوارض بوکال فت خیلی شدید نیست فقط بیمار ممکن است دچار:

 • درد
 • تورم
 • کبودی
 • بی حسی
 • عفونت

در محل برش جراحی شود. البته این عوارض به تدریج پس از سه هفته کاملا از بین می روند و بیمار نهایتا یک هفته پس از جراحی می توانید به روتین روزانه خود بازگردد. برای دیدن نتیجه عجله نکنید زیرا نتیجه نهایی عمل بوکال فت پس از چند ماه مشخص می شود پس اگر می خواهید بعد از جراحی به یک مراسم مهم بروید آن را به تعویق بیاندازید.

 به ندرت بیماران با جراحی بوکال فت درگیر مشکلاتی از قبیل آسیب به اعصاب صورت یا آسیب به مجاری بزاق و عدم تقارن گونه ها می شوند.

سوالات رایج

سوالات زیر معمولا برای کسانی که می خواهند جراحی بوکال فت کنند برایشان پیش می آید:

 • آیا من کاندید خوبی برای این جراحی هستم؟
 • آیا می توانم نمونه کارهایی از عکس های قبل و بعد جراحی توسط پزشک را ببینم؟
 • انجام این جراحی چه خطراتی دارد؟
 • دوران نقاهت چقدر طول می کشد؟
 • آیا جای اسکار پس از بوکال فت دیده می شود؟

کاندیدای مناسب جراحی بوکال فت

در صورت داشتن شرایط زیر شما می توانید با خیال راحت این جراحی را انجام دهید:

 • سلامت جسمانی کامل
 • وزن متناسب
 • صورت گرد و تو پر
 • عدم رضایت از داشتن لپ
 • فتق کاذب یا توده چربی کوچک در گونه
 • علاقه به زاویه دار کردن صورت

جراح پلاستیک بهترین فردی است که می تواند به شما بگوید کاندیدای مناسبی هستید یا خیر.

قیمت جراحی بوکال فت

مانند هر جراحی زیبایی دیگری، قیمت بوکال فت تعرفه ثابتی ندارد. با توجه به تجهیزات کلینیک، نوع بیهوشی و تجربه پزشک مبلغ آن کم یا زیاد می شود.

خلاصه کلام

جراحی زیبایی یک تصمیم بسیار شخصی است. شما اول باید مزایا و خطرات جراحی تخلیه چربی بوکال را بسنجید بعد تصمیم بگیرید. اگر از قالب گرد صورتتان رضایت ندارید با یک جراح پلاستیک مطمئن مشورت کنید تا جنبه های مختلف بوکال فت را به شما بگوید، بعد انتخاب کنید که کاندید این جراحی هستید یا خیر.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *