بهترین روش کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو

اگر انتخاب کرده اید که ابروهای خود را با روشی دائمی و طبیعی دچار تغییر نمایید، کاشت ابرو مناسب ترین و مطمئن ترین روش برای ایجاد فرم دلخواه است. کاشت ابرو با ظاهر طبیعی و زیبایی که به همراه دارد جذابیت و زیبایی ابروها را دو چندان کرده و باعث می شود که کاملا ساختاری طبیعی و بدون نگرانی از ریزش را به همراه داشته باشد.

اجزای ابرو

بدون شک برای انجام این عمل روش های بسیاری ارائه شده است که بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران و یا مرکز کاشت ابرو با توجه به تجهیزات و تجربه ای که در اختیار دارند، نسبت به انجام آن تصمیم می گیرند. بهترین روش کاشت ابرو آن است که بتواند بهترین فرم را با بیشترین میزان تراکم ابروها ایجاد نماید و گرافت های پیوند زده شده نیز در آن دائمی و بدون ریزش باشند.

بهترین تکنیک کاشت ابرو کدام است؟

اینکه ابروهای شما با چه روشی کاشته شود به شدت به بانک موی شما بستگی خواهد داشت. با بررسی بانک مو و بررسی تراکم موی سر می توان تصمیم گرفت که از چه روشی برای پیوند گرافت ابروها استفاده شود. هزینه کاشت ابرو در هر تکنیک متفاوت است. به طور کلی از سه روش FUT ، FUE و SUT برای کاشت ابروها استفاده می شود که در نهایت نیز ممکن است دو روش یا سه روش به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که بیان شد عامل تعیین کننده روش شرایط فرد متقاضی خواهد بود.

کاشت ابرو به روش FUT

در کاشت ابرو به روش FUT فولیکول های مورد نیاز برای پیوند به صورت نواری از پشت سر برداشته می شود، پزشک بعد از برداشت فولیکول ها، آن را در زیر میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی تبدیل می‌کند و در واقع برای کاشت در محل مورد نظر آماده می نماید. مرحله آماده‌سازی فولیکول‌ها نیازمند دقت و مهارت بالایی است کوچکترین خطا در این مرحله باعث می شود که گرافت ها دچار آسیب شوند و عملیات را با ریسک بیشتری همراه نماید. اگر فولیکول ها در این مرحله دچار آسیب جدی شوند امکان کاشت آن وجود ندارد و با توجه به این مساله که ممکن است بانک موی فرد کم تراکم باشد و امکان دریافت فولیکول جدید وجود نداشته باشد، ریسک کاشت ابرو رو بالاتر می برد.از این تجربه و مهارت پزشک در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کاشت گرفت‌ها در روش FUT با استفاده از سوزن‌های مخصوصی به قطر تقریبا یک میلی‌متر انجام می‌شود و گرفت‌ها در ناحیه ابرو با زاویه روش مناسب قرار می‌گیرند.امکان کاشت ابرو با موی دیگران وجود ندارد.

مزایای کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو در این روش کمک می کند که تعداد زیادی گرافت برای پیوند در اختیار جراح باشد و از طرفی هم امکان صدمه دیدن گرافت ها در آن کمتر خواهدبود. اما در مقابل این روش نیاز به برداشتن نواری از روی سر است که در نهایت منجر به ایجاد اسکار برش در پوست سر خواهد شد. البته این اسکار در خانم ها به دلیل پوشش موها قابل مشاهده نیست. در زیر مزایا و معایب این روش به اختصار بیان شده است:

 • امکان انتقال تعداد زیادی گرفت مو
 • به حداقل رسیدن صدمه دیدن گرفت‌ها

معایب کاشت ابرو به روش FUT

 • نیاز به بخیه در بانک مو
 • ایجاد اسکار خطی در سر
 • احتمال خونریزی شدید
 • دوره ریکاوری کاشت ابرو طولانی‌تر
 • ظاهر عروسکی

روش FUE

ابروی طبیعی

همانطور که بیان شد روشFUT با مشکلاتی همراه بود که بعد از آن تکنیک FUE اختراع و ارائه شد.تفاوت اصلی این روش با FUT در نحوه برداشت گرافت یا فولیکول ها است در این روش نیازی به برش پوست سر نیست و گرافت ها به صورت دانه ای از روی سر برداشته می شوند. برداشت فولیکول‌های مو در روش FUE با استفاده از ابزارهای دقیق با قطر کمتر از یک میلی‌متر از پوست سر انجام می‌شود. سایر مراحل آماده‌سازی و کاشت فولیکول‌ها مانند روش FUT است.

مزایا کاشت ابرو به روش FUE

مزایای کاشت ابرو شامل موارد زیر است:

 • عدم نیاز به جراحی و بخیه
 • دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو کوتاه است.
 • نماندن هیچ‌گونه زخم و اسکار در سر
 • ماندگاری کاشت ابرو زیاد

معایب کاشت ابرو به روش FUE

عوارض کاشت ابرو به روش FUE شامل موارد زیر است:

 • طولانی بودن زمان برداشت فولیکول‌ها
 • تراشیدن محل برداشت فولیکول

روش SUT

امروزه کاشت ابرو با روش های ترکیبی و تجهیزات تکمیلی انجام می شود ، کاشت ابرو به روش SUT هم مانند روش FUE است و به کمک ابزارهای فوق پیشرفته گرافت های مورد نیاز از روی سر برداشته شده و بعد از آماده سازی پیوند زده می شوند.تفاوت این تکنیک با روش های قبلی در تجهیزات و ابزارهای آن است

مزایای کاشت ابرو به روش SUT

 • نتیجه کاملا طبیعی
 • بدون درد، خونریزی و بخیه
 • عدم نیاز به کوتاهی و تراشیدن مو

معایب کاشت مو به روش SUT

این روش تمام عوارض و معایب روش‌های FUT و FUE را برطرف کرده است و عوارض یا مشکلاتی به همراه ندارد. کاشت مو به این روش بسیار ایده آل و تکمیلی تر است.

بهترین روش کاشت ابرو

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

به عنوان بهترین روش برای کاشت ابرو می توان به جدیدترین روش پیوند ابرو یعنی SUT اشاره کرد. این روش تکمیل تر و جامع تر از روش های قبلی است و آزمون خطاهای خود را پس داده است. اگر بیمار شرایط لازم و مناسبی در اختیار داشته باشد به کمک این تکنیک می تواند بهترین و بالاترین تراکم در ابروها را بدست آورد و فرم دلخواه در ابروها را نیز ایجاد نماید. کاشت ابرو با این روش کاملا دائمی و مادام العمر خواهد بود که امکان اصلاح و رنگ کردن و یا کوتاهی را نیز به فرد خواهد داد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *