سن مناسب کاشت ابرو

بانک موی مناسب کاشت ابرو

اگر به دنبال راه حلی مناسب و دائمی برای رفع ریزش مو در قسمت ابرو ها هستید، کاشت ابرو یکی از مطمئن ترین تکنیک ها برای آسیب های موجود در این ناحیه می باشد. ممکن است به هر دلیلی درگیر مسائل ژنتیکی و یا آسیب های پوستی در ناحیه ابرو شوید که این اقدام کمک می‌کند تا ابروهای ریخته شده مجددا دچار فاز رشد شده و مانند گذشته ظاهر طبیعی و مناسبی را داشته باشند. البته کاشت ابرو برای افرادی که تمایل دارند تراکم بیشتری در این قسمت از صورت ایجاد کنند نیز مناسب است .در حال حاضر بسیاری از کلینیک های کاشت ابرو کمک می‌کنند که با متود ها و تکنیک های پیشرفته روز دنیا این اقدام را انجام و متقاضیان را از داشتن ابروهای زیبا و خوش فرم رازی و خشنود نمایند.

 یکی از مهمترین مسائل در کاشت ابرو ها داشتن بانک موی مناسب برای پیوند می باشد. در این مطلب سعی داریم که اطلاعات مناسبی درباره بانک موی مناسب برای کاشت ابرو در اختیار شما قرار دهیم.

ریزش ابرو بعد کاشت

بانک مو چیست؟

بانک مو در واقع به قسمتی از بدن اشاره که حاوی گراف های مناسب برای پیوند به قسمت ابرو می باشد بررسی این وضعیت از اقدامات قبل از کاشت ابرو است که بسیار مهم و مورد اهمیت است. تنها قسمتی از بدن که می‌توان از آن گرفت ها را دریافت و به ابروها منتقل کرد موی سر است. هرچه فرد از تراکم موی بیشتری برخوردار باشد بانک قوی تری را در اختیار دارد. گراف ها برای پیوند ابرو از ناحیه سر استخراج شده و بعد از آماده سازی به ابروها منتقل می شود .اگر فردی دارای بانک موی مناسب ‌باشد فرایند کاشت ابرو بسیار ایده آل و موفق خواهد بود، اما اگر در اثر عوامل محیطی و یا تاثیر هورمون ها فردی دچار ریزش مو شده باشد. ممکن است که ریشه موها ضعیف و بانک موی نامناسبی را در اختیار داشته باشد .هرچه فولیکول های مو قوی تر و سالم تر باشند ، کاشت ابرو نیز موفق تر خواهد بود. بررسی بانک مو توسط بهترین کلینیک کاشت ابرو انجام می شود و ایشان به خوبی تشخیص می دهند که آیا شما فرد مناسب کاشت ابرو هستید یا خیر؟ متاسفانه قابلیت کاشت ابرو از موی دیگران وجود ندارد و تنها می توان از از موی خود فرد برای کاشت ابرو کمک گرفت.

بانک مو در بیشتر افراد در ناحیه پس سر یا اکسیپیتال پوست سر قرار دارد. در واقع این منطقه ناحیه طرفی سر و بالای گوش ها است .این قسمت مطلوب ترین بخش سر برای برداشتن نمونه ها جهت کاشت ابرو است. اگر فرد دارای بانک موی نامناسبی باشند ممکن است که نیاز باشد از قسمت های دیگری مانند ریش، سینه یا شکم مو برداشته شود ، که در خانم ها متاسفانه بانک موی مناسبی در این ناحیه وجود ندارد و ممکن است در کاشت ابروی آقایان بتوان از این نواحی گرفت های مورد نظر را استخراج نمود .

بهترین قسمت برای برداشتن گراف های مورد نیاز همان قسمت موی سر است که الگو و سرعت رشد آن مانند ابروها است. متخصص مورد نظر برای کاشت ابرو باید با دقت بسیار زیاد در انتخاب فولیکول ها و آماده سازی آن جهت کاشت این اقدام را انجام دهد .

بررسی بانک مو توسط بهترین کلینیک کاشت ابرو با استفاده از معاینه دقیق و البته بررسی با یک ذره بین انجام می شود، ایشان با دقت موهای فرد را مورد بررسی قرار می دهد، تا ببیند که موها چه کیفیتی دارند و فولیکول آن چه مقدار مقاومت دارد. قسمت های مختلف گراف مو مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ببیند آیا استحکام و رشد کافی برای پیوند زدن را در اختیار دارد یا نه؟

متخصص کاشت ابرو بعد از بررسی دقیق ،  میزان کم پشت بودن موهایتان را با توجه به  تعداد گرافت‌هایی که لازم است از بانک مو استخراج شود مورد بررسی قرار می دهد و آن را به صورت تقریبی تعیین می کند که چه تعدادی از موها نیاز است برداشته و به ابروها پیوند زده شود. به عنوان مثال با در نظر گرفتن اینکه در هر گرافت مو به طور متوسط ۲ عدد تار مو وجود دارد، وقتی می‌گوییم تعداد ۲۰۰۰ گرافت برای شما کاشته شده، به این معناست که اکنون ۴۰۰۰ تار موی جدید در نواحی کم پشت پوست سر خود دارید.  با این محاسبه تعیین می شود که چه حجمی از موهای پشت سر باید برش داده شود و به قسمت ابروها منتقل گردد.  اگر فردی دچار ریزش مو باشد نیز می توان از بخش های دیگری از سر کمک گرفت و گرافت ها را برداشت . معمولا در افرادی که از ریزش موی خفیف رنج می‌برند، به ۴۰۰۰ گرافت یا به عبارتی ۸۰۰۰ تار موی کاشته شده نیاز است

البته مورد دیگری وجود دارد و آن هم روش کاشت ابرو است ، گرافت‌های مو با تکنیک‌های مختلف کاشت ابرو به روش های مختلفی تهیه می شود در روش هایی چون FIT، FUT و یا ترکیبی از این دو از ناحیه بانک مو استخراج می‌شوند. اما ممکن است که بدون برش سر و به صورت دانه ای موها به همراه فولیکول از قسمت پشت سر یا نواحی دیگر آن برداشته شود. بنابراین خصوصیات موهای این ناحیه تعیین می‌کند که کیفیت و کمیت موهای شما در ناحیه کاشته شده به چه صورت خواهد بود.

نمی توان پر بودن موها را نشانه موفق بودن صد در صدی کاشت در نظر گرفت چرا که کیفیت فولیکول ها نیز مهم هستن و این مساله بیشتر بعد از پایان مراحل کاشت مشخص خواهد شد . تعداد گرافت‌هایی که هر فرد در بانک موی خود دارد بسته به وضعیت ژنتیکی و کیفیت موهای وی متغیر است بنابراین ممکن است که تعدادی از گرافت های پیوند زده شده بعد از کاشت دچار ریزش شوند. به همین منظور برای جلوگیری از کم شدن تراکم ابروها بعد از کاشت معمولا تعداد بسیار بیشتری از حد نیاز مو پیوند زده می شود.

نتیجه گیری

برای کاشت ابرو نیاز به یک بانک موی مناسب در ناحیه پشت سر است که توسط متخصص مورد نظر مورد بررسی قرار میگیرد. موها باید از بدن خود فرد تهیه شود و امکان پیوند مو از بدن دیگری وجود ندارد .

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *