افراد مناسب کاشت ابرو

افراد مناسب کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

انجام کاشت مو محدودیت های زیادی ندارد اما با اینحال افراد مناسب کاشت ابرو کاندیداهای مناسبتری برای انجام این کار هستند. معمولا افرادی ک ابروهای نازک یا کم پشت دارند، افراد مناسب کاشت ابرو هستند اما افراد دیگر نیز می توانند جزو متقاضیان کاشت ابرو باشند. در این مقاله می خواهیم به بررسی افراد مناسب کاشت ابرو بپردازیم.

افراد مناسب کاشت ابرو

کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود شخص زیباجو انجام می شود.
برای انجام دقیق و صحیح این کار، بایستی متقاضی جزو افراد مناسب کاشت ابرو باشد تا نتیجه مطلوبی از آن بگیرد. به خواندن مقاله زیر ادامه دهید تا بدانید که از کاشت ابرو چه انتظاری دارید و چگونه تشخیص دهید که آیا این جراحی برای شما مناسب است.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید قبل از کاشت ابرو بدانید، صفحه کاشت ابرو ، را مطالعه کنید.

چه افرادی به کاشت ابرو نیاز دارند؟

در این بخش می خواهیم مهمترین دسته افرادی که به کاشت ابرو نیاز دارند را بررسی کنیم. این افراد شامل:

طاسی قسمتی از ابرو

ممکن است قسمتی از موهای ابرو دچار ریزش شود . این ریزش که در موها به ریزش موی سکه ای معروف است می تواند در ابروها نیز ایجاد شود و آسیب های ظاهری خود را در پی داشته باشد. معمولا در این قسمت مجدد رشد موها صورت می گیرد اما در غیر این صورت بهترین گزینه برای درمان این عارضه کاشت ابرو طبیعی خواهد بود.عواملی مانند استرس یا برخی بیماری های زمینه ای باعث بروز این نوع از ریزش ابرو می شوند که درمانی به غیر از کاشت ابرو برای آن وجود ندارد.

افرادی با ابروهای کم پشت و نازک

ممکن است بعد از مدتی و با گذشت زمان ابروها کیفیت ، مقاومت و تراکم خود را از دست بدهند. در چنین وضعیتی استفاده از مواد آرایشی یا وارد کردن آسیب به آن شدت آن را بیشتر کرده و باعث می شود که بخش زیادی از ابروها نازک و بی جان شوند. در ادامه شما شاهد کم رنگ شدن و از بین رفتن تراکم ابروها هم خواهید شد. امکان تقویت و یا ترمیم این نوع ریزش ابرو بسیار کم است و معمولا خانم ها اولین گزینه ای که در ذهن دارند انجام روش هایی مانند تاتو یا میکروبیلیدینگ است که آن هم در نهایت نیاز به تکرار و تمدید دارد که باعث ظاهر غیر طبیعی خواهد شد. درنهایت ماندگاری کاشت ابرو نسبت به روش های دیگر نیز بیشتر است.م

افرادی که تاتو ابرو دارند

در گذشته تاتو کردن ابروها بهترین گزینه برای خانم هایی بود که دچار ریزش در ابرو ها می شدند. تاتو کردن ابرو ظاهر خوبی داشت اما امروزه به شدت مخالف استفاده از آن هستند چرا که چهره را غیر طبیعی و پوست ابرو را دچار آسیب می کند. به خصوص در مواردی که فرد سعی در پاک کردن ابرو ها دارد ظاهر آن به شدت آسیب دیده و نتیجه ناخوشایندی را ایجاد می کند. بهترین گزینه برای از بین بردن ظاهر غیر عادی و غیر قرینه تاتوهای قدیمی کاشت ابرو است که می تواند نواحی بد رنگ را پوشش دهد و فرم بهتر و طبیعی را در ابروها ایجاد کند.

سوختگی تمام یا بخشی از ابرو

ممکن است حادثه یا اتفاقی باعث از بین رفتن ابروها شود.سوختگی یکی از مواردی است که باعث آسیب دیدن فولیکول های مو می شود و به صورت دائکی رشد آن را متوقف می کند. اگر سوختگی شدید باشد شما نیاز به دوره های درمان پوشتی دارید و برای جبران طاسی ناشی از آن می توانید ظاهر ابروها را با کاشت ابرو طبیعی اصلاح نمایید. برخی از بیماری های پوستی هم باعث ایجاد حالت سوختگی می شوند اما در نهایت گزینه ای که برای این نوع عارضه ها وجود دارد کاشت ابرو است.

البته در مواردی هم ممکن است بدون هیچ آسیب قبلی در ابروها فرد نیاز به ایجاد تغییرات در چهره و یا بالابردن تراکم در ابروها داشته باشد.

کاشت ابرو برای چه افرادی تاثیرگذار است؟

این روش در عین ساده بودن، جنبه های مختلفی دارد که فرد متقاضی باید آن ها را در نظر بگیرد. با این حال بایستی افرادی که پتانسیل بیشتری برای کاندیدای کاشت دارند را بررسی کنیم.

دلایل ژنتیکی برای کاشت ابرو

ریزش ابروها به دلایل ژنتیکی و یا آسیب باشد

یکی از مهمترین فاکتورها در مورد افراد مناسب کاشت ابرو، ریزش مو است. اگر ابروها به دلیل شرایط ژنتیکی کم حجم هستند، جراحی کاشت ابرو احتمالا راه حل مناسبی است. در این شرایط، فولیکول ‌های موی کاشته ‌شده باید با موفقیت به محل پیوند بروند و منجر به رشد مو در ناحیه مورد نظر شوند.

ناگفته نماند که برخی شرایط ژنتیکی می تواند فرد را از کاندیدای کاشت ابرو محروم کند. به عنوان مثال، اگر ابروها در نتیجه آلوپسی آره آتا یا آلوپسی فیبروزان فرونتال نازک شده باشند، کاشت ممکن است موفقیت آمیز نباشد. آلوپسی باعث می شود سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله کند و در نتیجه طاسی یا ریزش کامل ابرو ایجاد شود.

بانک مو

بانک موی مناسب داشته باشند

دسته دیگر افراد مناسب کاشت ابرو آنهایی هستند که بانک موی مناسبی برای پیوند دارند. در واقع اینکه بیمار محل اهداکننده قابل توجهی داشته باشد فاکتور مهمی است. جراحان نمی توانند فولیکول های مو را جمع آوری کنند (و پیوند بزنند) اگر فولیکول های موی سالمی وجود نداشته باشد!
خوشبختانه، این مسئله معمولا برای بیماران مشکلی ایجاد نمی کند. حتی اگر فردی از ریزش مو یا طاسی در پوست سر رنج می برد، اکثر آنها مقداری از رشد مو را در پشت سر حفظ می کنند. ازآنجایی که در استخراج از واحد فولیکولی استفاده می‌ شود، فولیکول ‌های مو به صورت جداگانه جمع ‌آوری می ‌شوند و افراد بیشتری مناسب کاشت مو خواهند بود.

داشتن شرایط و سلامت کلی بدن

از جمله افراد مناسب کاشت ابرو، آنهایی هستند که بطور کلی شراط بدنی مناسبی دارند. اهمیت آن به دلیل این هست که برای هر روش جراحی، سلامت کلی بیمار باید در نظر گرفته شود. این مورد شامل اقدامات قبل از کاشت ابرو نیز می شود. جراحی کاشت ابرو کم تهاجمی است و خطر عارضه کمی دارد. با این حال، بیماران باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند تا گزینه خوبی برای این روش انتخابی در نظر گرفته شوند. تا زمانی که بیمار هیچ مشکل جدی سلامتی نداشته باشد که خطر جراحی کاشت مو را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، می تواند کاندیدای مناسب این روش باشد.

انتظارات واقع بینانه

داشتن انتظارات واقع بینانه

عموما افراد واقع بین بهتر می توانند جراحی های زیبایی موفقی داشته باشند زیرا انتظارات فراواقعی ندارند. قبل از انجام عمل جراحی کاشت ابرو ، مراجعین باید انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج درمان داشته باشند. جراحان نیز با هر بیمار مشورت می کنند تا در مورد نگرانی های خاص و اهداف درمانی آنها صحبت کنند. نتیجتا اگر شما نیز جزو افراد واقع بین هستید و می دانید از کاشت ابرو دقیقا چه می خواهید، جزو افراد مناسب کاشت ابرو خواهید بود.

اقدامات احتیاطی کاشت ابرو در افراد مختلف

یکی از خطرات بالقوه کاشت ابرو این است که فولیکول‌های موی جدید جذب نمی‌ شوند. این اتفاق ممکن در افراد مختلف حتی در افراد مناسب کاشت ابرو نیز رخ دهد. در چنین مواردی، ممکن است مجبور شوید این روش را دوباره در آینده انجام دهید.همچنین خطراتی در ارتباط با خود جراحی وجود دارد. با جراح خود در مورد عوارض کاشت ابرو احتمالی زیر صحبت کنید:

قبل از کاشت ابرو، جراح سوابق پزشکی شما را با شما بررسی می کند. حتماً هرگونه بیماری زمینه ‌ای و همچنین هر دارو یا مکملی را که در حال حاضر مصرف می‌کنید به پزشک اطلاع دهید.

کاشت ممکن است در افراد با شرایط زیر مناسب نباشد:

  • آلوپسی آره آتا
  • تریکوتیلومانیا
  • اختلالات خونریزی
  • سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *