هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو در سال 1403 چقدر است؟

کاشت ابرو برای افرادی توصیه می شود که دچار ریزش برو شده اند و یا به اندازه ای ساقه ابروها نازک شده است که تراکم و زیبایی آن را تحت تاثیر قرار داده است. این روش زیبایی که در واقع شکل دیگری از کاشت مو است برای درمان موهای از بین رفته در ابروها یک روش و درمان قطعی محسوب می شود.

سوالات متداول کلینیک راما
سوالات متداول کلینیک راما

تاثیرات کاشت ابرو در چهره و اعتماد به نفس فرد بر کسی پوشیده نیست از این رو بسیاری از افراد برای ایجاد حس بهتر و زیبایی طبیعی در چهره خود به دنبال بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران با قیمت منطقی و مناسب هستند. اما در این مطلب سعی داریم که هزینه کاشت ابرو در سال 1403 را بررسی کنیم تا ببینیم مبلغ آن تحت تاثیر چه مواردی است و با چه معیارهایی تعیین می شود.

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو
چه عواملی در هزینه کاشت ابرو موثر هستند؟

به طور کلی برای تعیین هزینه کاشت ابروی طبیعی نیاز است که به تعداد پیوند ها و یا گرافت هایی که روی ابروها زده می شود دقت نمود.تعیین هزینه نهایی کاشت ابرو براساس مصوبه وزارت بهداشت انجام می شود و کلینیک با توجه به تعداد تارهای مویی که در قسمت ابروها کاشته می شود قیمت را تعیین می کنند. البته ممکن است هر کلینیک قیمت مشخصی را برای کاشت ابروها در نظر بگیرد و یا اینکه تعداد گرافت ها برای انجام این عمل مد نظرشان نباشد. در هر صورت شما قبل از انتخاب کلینیک کاشت ابرو مشاوره های حضوری دریافت می کنید که باید در این جلسات در رابطه با هزینه نهایی نیز به توافق برسید. جلسات مشاوره برای تمامی افراد مناسب کاشت ابرو انجام می شود.

سپس بهترین روش کاشت ابرو ی طبیعی را انتخاب کرده، تعداد گرافت‌های مورد نیاز را مشخص نموده و در نهایت پزشک متخصص با توجه به تجربه، مهارت، میزان تخصص و هنری که در طراحی، تنظیم خواب ابرو و همچنین زاویه دهی دارد، عمل را انجام می‌دهد.

قبل از انجام کاشت ابرو تمامی هزینه ها به شما داده خواهد شد و در این رابطه به شما مشاوره داده می شود. اگر هزینه ای مازاد نیاز باشد هم به شما اطلاع داده می شود و به این شکل نیست که در روز جراحی شما نگران کاهش یا افزایش هزینه های کاشت ابرو باشید.

روش کاشت ابرو

از مهم ترین مواردی که در قیمت نهایی کاشت ابرو نقش دارد، روش کاشت ابرو است. اینکه جراح از چه تکنیک و روشی برای کاشت استفاده کند در هزینه کاشت ابرو دخیل است. برای برداشت گرافت‌ها از بانک و کاشت آن‌ها در محل مورد نظر روش های مختلفی وجود دارد که پزشک با در نظر گرفتن شرایط شما آن را انتخاب می کند. برای این کار از روش‌های مختلفی مانند FUE، FUT، SUT و SFUE استفاده می‌شود که ممکن است حتی در مواردی به صورت ترکیبی از روش ها کمک گرفته شود. در این میان روش FUT که قدیمی‌ترین و در عین حال تهاجمی‌ترین روش برای کاشت ابرو است؛ هزینه کمتری دارد. هزینه کاشت ابرو در آقایان و بانوان تقریبا یکسان است.

روش‌های FUE و SFUE سریع تر هستند و نتیجه دهی بالاتری دارند، برای انجام این تکنیک ها از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می شود که در زمان برداشت گرافت‌ها آسیب بسیار کمی به بانک موها وارد می شود و در واقع بدون عوارض است. مزایای این تکنیک ها بیشتر بوده اما هزینه آن نیز نسبت به روش های قدیمی بالاتر است.

شما در زمان انتخاب کلینیک باید به روشی که برای کاشت ابرو انتخاب می کنند نیز دقت نمایید. اختلاف های قیمت در کاشت ابرو نیز به همین دلیل است . هرچه مرکز مجهز تر و به روز تر باشد و از روش های کم تهاجم و پر بازده استفاده کند هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود . کاشت ابرو ارزان و کم هزینه ممکن است شما را با چالش هایی همراه سازد که پشیمان شوید. این مرکز باید مراقبت های قبل از کاشت ابرو و مراقبت های بعد از کاشت ابرو را به شما ارائه نماید.

تراکم ابروها مهم است!!

علت ریزش ابرو در افراد متفاوت و میزان آن نیز کم و زیاد است. برخی از افراد با هدف افزایش تراکم و یا رفع نواقص آن اقدام به کاشت می نمایند ، در مقابل ممکن است فردی به طور کامل ابروهای خود را از دست داده باشد، تعداد گرافت و تراکم ابروها برای کاشت در هزینه آن تاثیر گذار است، طبیعتا ابروهایی که به طور کامل کاشته می شود هزینه بالاتری را نیاز دارد .به طور کلی ۲۰۰ تا ۳۰۰ فولیکول برای ترمیم ابروها در نظر می گیرند که در افرادی که به طور کامل دچار ریزش ابرو شده اند این تعداد افزایش یافته و هزینه آن نیز بیشتر می شود.

مدل ابرو

مدل ابروها نیز در هزینه آن تعیین کننده است. هرچه ابروها پهن تر و پرتری را بخواهید گرافت های بیشتری را نیاز دارد که این خواسته دارای هزینه است و شما باید در جلسه مشاوره به راحتی در این باره به توافق برسید. البته هزینه هایی که در این موارد افزوده می شوند نجومی و چشمگیر نیستند اما به هر حال ممکن است از قیمت پایه کاشت ابرو مقداری بیشتر شود. وهرچه تراکم و پهنای ابروهایتان بیشتر شود پروسه برداشت مو و کاشت آن در ابروها نیز طولانی تر خواهد بود و انرژی و وقت بیشتری را طلب می کند که این امر طبیعتا روی هزینه آن تاثیر می گذارد.

دستمزد پزشک

برای کاشت ابرو ها عجله نکنید!! حتما یک پزشک با تجربه، متخصص و مجهز انتخاب کنید که بعد از کاشت ابروها از فرم ، رشد و ظاهر آن لذت ببرید. هزینه کاشت ابرو هرچند که در کلینیک های مختلف دارای نوسان است اما به شما توصیه می کنیم که تجربه و مهارت پزشک بیشتر از هزینه آن برایتان اهمیت داشته باشد. بسیاری از مراجعین هستند که برای ترمیم و یا اصلاح ابروهای کاشته شده خود به کلینیک مراجعه می کنند و نسبت به انتخاب اشتباهی که داشته اند اظهار پشیمانی می کنند. بخش قابل توجهی از هزینه های کاشت ابرو شامل دستمزد پزشک است که البته با توجه به تجربه، سابقه کار و مهارتی که در اختیار دارد با پزشک دیگر متفاوت است.

تجهیزات کلینیک

انجام کاشت ابرو نیاز به تجهیزات و دستگاه هایی دارد که پزشک بتواند بهترین روش و بهترین تکنیک را انجام دهد و نتیجه ایده آل را به فرد متقاضی ارائه نماید. هرچه کلینیک مجهز و به روز تر باشد هزینه ی کاشت ابرو نیز بیشتر خواهد شد که البته در مقابل نتیجه نهایی مسائل مالی و تفاوت های ناچیز قیمت ها با مراکز دیگر برای شخص مهم نیست. البته مراکز و کلینیک هایی هستند که با قیمت های ایده آل بهترین و به روز ترین خدمات را ارائه می نمایند و این شما هستید که باید به موارد اشاره شده دقت کنید و انتخابی دقیق و به جا برای کاشت ابروهایتان داشته باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *