اقدامات قبل از کاشت ابرو

مهم ترین اقدامات قبل از کاشت ابرو

اگر تصمیم به کاشت ابرو دارید باید اقداماتی را از چند هفته پیش از کاشت انجام دهید، در ادامه توضیحاتی از بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران راجع به بایدها و نبایدهایی که پیش از کاشت ابرو لازم است رعایت کنید ارائه شده است.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

دادن اطلاعات کامل به پزشک

هر گونه بیماری مزمن یا مشکل جدی که در حال حاضر دارید باید به پزشک اطلاع دهید، اگر مبتلا به دیابت، بیماری‌های پوستی، عفونت فعال، فشار خون بالا، اختلالات گردش خون و یا سایر مشکلات هستید که برای درمان آن تحت مراقبت پزشک قرار دارید یا داروی خاصی مصرف می‌نمائيد باید پیش از کاشت ابرو و در جلسه‌ی مشاوره به پزشک خود اطلاع دهید.

مصرف داروها

از دو هفته تا یک ماه پیش از اینکه جهت کاشت ابرو مراجعه نمائید باید مصرف بعضی داروها را قطع نمائيد، این داروها شامل آسپرین، پلاویکس و سایر داروهایی می‌باشد که ممکن است بر روند انعقاد خون اثر بگذارد. اگر دچار بیماری خاصی هستید که باید هر روز دارو مصرف کنید لازم است که پیش از کاشت ابرو به پزشک اطلاع دهید. تداخلات دارویی از مواردی می‌باشد که پیش از هر گونه اقدام جراحی یا پزشکی باید در نظر گرفته شود. همچنین باید سن مناسب کاشت ابرو را داشته باشید.

مصرف مکمل‌ها و مواد غذایی

مصرف روغن ماهی، ویتامین E، ویتامین C و سایر داروهای تقویتی و مکمل از دو هفته پیش از کاشت ابرو باید قطع شود.

مصرف الکل

یک هفته پیش از جراحی از مصرف مشروبات الکلی پرهیز نمائيد.

حساسیت غذایی یا دارویی

اگر دچار آلرژی، حساسیت غذایی هستید یا اینکه نسبت به داروی خاصی حساسیت دارید پیش از کاشت ابرو یا کاشت مو پزشک خود را در جریان قرار دهید.

علائم جسمانی پیش از کاشت

در صورت بروز تب، عادت ماهیانه یا هرگونه بیماری یا عارضه جسمانی دیگری که از سه روز پیش از کاشت ابرو و به صورت ناگهانی شروع شده است، لازم است که به پزشک خود اطلاع دهید. سعی کنید دخانیات را نیز کنار بگذارید و از تاثیرات سیگار و قلیان بر کاشت مو آگاه باشید.

وعده غذایی پیش از کاشت ابرو

قبل از مراجعه به مطب وعده غذایی خود را طبق معمول میل کنید اما دقت نمائید که پرخوردی نکنید، از مصرف غذاهایی با طعم ترش یا مواد غذایی که ممکن است باعث سوزش معده، دل درد، اسهال و یا هرگونه ناراحتی دیگری شوند خودداری نمائید. از نوشیدن چای و قهوه نیز در روزی که قرار است کاشت ابرو داشته باشید خودداری نمائيد.

رنگ ابرو

از دو ماه پیش از کاشت ابرو از رنگ کردن ابرو یا استفاده از هرگونه پماد، کرم، ژل یا موادر آرایشی و بهداشتی دیگر بر روی ابروها خودداری نمائيد. اصلاح و رنگ کردن بعد از کاشت ابرو امکان پذیر است.

تعیین فرم ایده آل ابرو

ابرو یکی از اجزاء مهم صورت می‌باشد که زیبایی آن باعث زیباتر دیده شدن چشم‌های شما می‌شود. زمانی که برای کاشت ابرو اقدام می‌نمائید لازم است تا فرم دلخواه ابروی خود را پیش از کاشت انتخاب نمائيد. در ادامه راهنمایی‌هایی لازم جهت انتخاب فرم مناسب ابرو برای کاشت ارائه خواهد شد.

صورت باریک و بلند

زمانی که طول صورت حدود دو برابر عرض آن باشد، ابروهایی بلند با انحنای کم می‌تواند کمک کند تا عرض صورت شما بیشتر دیده شود و تناسب چهره‌ به خوبی برقرار شود.

صورت گرد

برای صورتی که طول و عرض آن تقریباً هم اندازه باشد حالت ابرو اگر انحنا و قوس‌های بلند داشته باشد به زیبایی آن افزوده می‌شود.

صورت مربعی

در صورت مربعی علاوه بر اینکه طول و عرض صورت تقریباً هم اندازه می‌باشند، خطوط فک نیز معمولاً زاویه‌های دارند که به چهره حالت مربعی می‌دهد، در مورد این صورت‌ها ابروهای زاویه دار با انحنای کم پیشنهاد می‌شود تا فرم صورت کمی کشیده‌تر به نظر برسد.

صورت مستطیلی

صورت‌هایی بلند که زاویه‌ی فک در آن‌ها نمایان می‌باشد. در این صورت‌ها جهت جلوگیری از بزرگ نشان دادن پیشانی، ابروهایی پر با انحنای کم پیشنهاد می‌شود.

صورت مثلثی

زمانی که خطوط پیشانی از ناحیه فک بسیار پهن‌تر باشد صورت حالتی مثلثی به خود می‌گیرد برای این صورت‌ها ابروهای پر با قوس‌ و زاویه‌هایی خفیف می‌تواند تناسب چهره را برقرار کند، انتهای ابرو در این صورت‌ها نباید به سمت پایین کشیده شوند.

صورت قلبی شکل

در این چهره‌ها چانه زاویه‌ی تیزی دارد که با ابروهای نرم و صاف می‌توان تناسب نسبی را برقرار کرد.

دقت در انتخاب پزشک با تجربه و کلینیک معتبر کاشت ابرو

کلینیک زیبایی راما

در سال‌های اخیر با توجه به تقاضای روز افزاون افراد جهت کاشت ابرو کلینیک‌های بدون مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و حتی بدون داشتن پزشک متخصص اقدام به کاشت ابرو می‌نمایند که در برخی موارد نتایج حاصل از کاشت ابرو توسط افراد بدون تخصص و در محیط‌های غیربهداشتی ممکن است باعث ایجاد عوارضی شود که بیمار تا مدت‌ها پس از کاشت با عوارض آن درگیر باشد حتی اگر مراقبت های بعد از کاشت ابرو را انجام داده باشد. بنابراین در انتخاب کلینیک مناسب و پزشک متخصص که در رشته‌ی پوست و مو تخصص داشته باشد و دوره‌های تخصصی کاشت مو و ابرو را گذرانده باشد نهایت دقت را داشته باشید.

با توجه به مطالبی که بیان شد جهت کاشت ابرو پزشک متخصصی را انتخاب نمائيد که با تجربه باشد، مهارت کافی در زمینه‌ی کاشت ابرو را داشته باشد تا عوارض کاشت ابرو را نداشته باشید و با آناتومی چهره کاملاً آشنا باشد تا مطابق با چهره‌ی شما بتواند کاشت ابرو متناسب را انجام دهد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *