Rating is disabled

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت

اگر به تازگی کاشت ابرو انجام داده اید، بدون شک دچار چالش های بعد از آن هستید، یکی از مهم ترین مسائل ریزش ابرو بعد از کاشت است، همانطور که شنیده اید موهای کاشت شده پس از کاشت ابرو دچار ریزش شده و تراکم اولیه خود را از دست می دهند. این مرحله ممکن است نگران کننده و یا ناراحت کننده باشد و تحمل آن برایتان کمی دشوار. اما در این مطلب سعی داریم که در این باره و نسبت به مراحل رشد ابرو بعد از کاشت صحبت کنیم. روند رشد ابروها پس از ریزش طبیعی است و جای نگرانی نیست و ا گر آگاهی های لازم در این خصوص را در اختیار داشته باشید می توانید به خوبی آن را مدیریت کرده و نتیجه خوبی را دریافت نمایید.

ریزش ابروها بعد از کاشت

ریزش اولیه ابروهای کاشت شده

یکی از مهم ترین و پر تکرار ترین سوالات مراجعین بعد از کاشت این است که چرا و چه زمانی ابروهای کاشته شده دچار ریزش می شوند؟ همچنین سوالات دیگری وجود دارد مانند :

  • چه زمانی موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند؟
  • آیا موهای ریخته شده مجدد رشد می کند؟
  • چند ماه بعد ابروها مجدد رشد می کنند؟
  • چه زمانی می توانم نتیجه نهایی کاشت ابرو را ببینم؟

ریزش ابرو ها در هر فرد متفاوت است ، زمان و ساختار آن نیز با تفاوت هایی همراه است، اما به طور کلی پس از گذشت حدود دو هفته، ساقه موهای کاشت شده شروع به ریزش کرده و نهایت تا یک ماه اول بیشتر ابروهای کاشته شده می ریزد، این ریزش موقتی بوده و جای نگرانی ندارد چرا که فولیکول ها مجدد بازسازی و وارد فاز رشد می شوند، این فرآیند حدودا یک ماه زمان می برد و پس از گذشت حدود یک ماه از کاشت ابرو تقریبا تمام موهای کاشت شده یک مرحله ریزش را تجربه میکنند. در واقع تمامی ابروهای کاشته شده می ریزد و مجدد وارد مرحله رشد می شود. ریزش ابروها در تمامی افراد حتمی نیست و ممکن است تعدادی از ابروها هیچگاه دچار ریزش نشود. در برخی از موارد نیز ممکن است موهای کاشته نشده که از قبل وجود داشتند نیز دچار ریزش موقتی شوند. در هر صورت این مرحله از کاشت ابرو نیاز به توجه و معاینه دارد اگر خیلی نگران و مضطرب هستید حتما به بهترین کلینیک کاشت ابرو مراجعه نمایید تا بررسی های دقیقی روی وضعیت ابروهایتان انجام شود.

شاید برایتان سوال باشد که چرا ابروها دچار ریزش می شوند؟ علت اصلی این پدیده این است که ساقه ابروها که بیرون از پوست است در حقیقت یک بافت مرده است که هیچ گونه رشدی ندارد، این بافت دچار ریزش می شود و مجدد از قسمت ریشه رشد کرده و بیرون میزند. این بار چون اتصال خوبی به ریشه ابروها دارد و فولیکول ها در محل خود مستقر شده اند فاز رشد تکمیل می شود و دیگر دچار آسیب و یا مشکل رشد نمی شود.

بهترین مثال برای ابروهای کاشته شده کاشت یک نهال یا گلدان تازه است . زمانی که شما بستر یک گلدان یا نهال را تغییر می دهید ممکن است برگ های آن دچار ریزش شود اما چون ریشه در خاک وجود دارد بعد از مدتی مشاهده می کنید که مجدد گیاه رشد کرده و از خاک بیرون می زند. کاشت ابرو هم به همین شکل است بنابراین به جای نگران شدن از این اتفاق و داشتن ابهام برای عوامل ریزش ابروها سعی کنید کمی صبور باشید و مراقبت های بعد از کاشت ابرو را با دقت انجام دهید.

اگر ابروهایی که قبلا وجود داشته دچار ریزش شود . این ریزش موقتی است ، چرا که در زمان کاشت ابرو ممکن است ریشه ابروهای اصلی دچار التهاب و شک شود که این مساله باعث ریزش آن به صورت موقتی خواهد بود. با تقویت ابرو ها و البته گذر زمان کوتاهی شاهد رشد مجدد ابرو در این ناحیه خواهید بود.

دوران نهفتگی موها پس از کاشت ابرو

موهای کاشته شده دارای یک دوره نهفتگی هستند، این دوره بعد از ریزش اولیه شروع می شود و حدودا یک ماه زمان لازم است که شما شاهد ابروهای جدید در نواحی مورد نظر باشید، موهای شما دچار خواب یا نهفتگی می شوند و معمولا از یک تا سه ماه زمان لازم است تا تراکم نهایی ابروها خود را نشان دهند. ممکن است از کاشت ابروهایتان در این مرحله پشیمان شوید و احساس کنید که کاشت ابرو موفق نیست ، ابروهایتان کم تراکم است و زیبایی روزهای اولیه را از دست داده است. نظرات اطرافیان درباره کاشت ابروهایتان ممکن است آزار دهنده باشد و روحیه تان را تحت تاثیر قرار دهد اما به این موارد توجهی نکنید. این یک چرخه طبیعی در کاشت ابرو است که حتی در کاشت مو نیز مشاهده می شود. تمامی تغییرات در حال انجام است و در زیر پوستتان شرایط برای یک رشد عالی و ماندگار آماده سازی می شود. شما چون قادر به مشاهده تغییرات نیستید بدون شک نگران می شوید و این مساله باعث دلسردی و پشیمانی شما از کاشت ابرو می شود. اما با کمی صبوری شاهد عروق جدید و بافت های تازه در زیر پوست خواهید بود که باعث می شود ابروهایی زیبا و پر تراکم داشته باشید که امکان اصلاح ، رنگ کردن و فرم دهی را داشته باشند. بعد از این مدت ابروهایتان برای همیشه دارای رشد است و ظاهر آن بسیار مطلوب و خوشایند خواهد بود.

شروع رشد مجدد موهای ابرو پس از ریزش اولیه

به طور کلی حدود چهار یا پنج ماه بعد می توانید شاهد رشد ساقه های نهایی در سطح پوست باشید . در این دوره تمامی زیر ساخت های لازم برای رشد ابروها انجام و مراحل ریزش و خواب آن طی می شود. رشد اولیه ابروها به صورت پراکنده است و تمامی نواحی را شامل نمی شود و در این دوره چند ماهه مدام ابروهایتان میریزد و دوباره رشد می کند. اما شکل نهایی آن در پایان این مدت قابل قضاوت خواهد بود. ممکن است که فرم ابروها و خواب آن کمی نا مرتب باشد اما بعد از یک یا دوبار ریزش و رشد خواب اصلی ابروها نمایان می شود. موارد دیگری مانند ضخامت ابروها نیز متغیر است، در مراحل اولیه ریزش ابرو ضخامت ابروها بیشتر و ساختار آن متفاوت تر خواهد بود اما بعد از رشد مجدد مشاهده می کنید که ظاهر طبیعی تری نسبت به روز اول دارند.


سخن پایانی

بعد از کاشت ابروها دچار مراحل مختلف رشد می شوند که این مراحل رشد ابرو بعد کاشت شامل ریزش اولیه ابرو و رشد مجدد آن است. در این دوره ممکن است فرد احساس کند که کاشت ابرو ها ناموفق است اما بعد از حدود شش ماه متوجه می شود که تراکم ، خواب و فرم ابروها بسیار ایده آل و راضی کننده است.

کلینیک راما

کلینیک راما

کلینیک راما با ارائه خدمات کاشت مو و کاشت ابرو در خدمت عزیزان است تا با ارائه نوین ترین روش های روز دنیا و استفاده از به روز ترین تکنیک های موجود خدماتی نوین و رضایتبخش را عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *