ریزش ابروها بعد از کاشت

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت پروسه ای است که هر کس پس ازابرو کاشتن با آن دست و پنجه نرم می کند. اگر به تازگی کاشت انجام داده باشید، بدون شک دچار چالش های بعد از آن هستید. در این مطلب سعی داریم درباره مراحل رشد ابرو بعد از کاشت صحبت کنیم. روند رشد ابروها پس از ریزش طبیعی است و جای نگرانی نیست و اگر آگاهی های لازم در این خصوص را در اختیار داشته باشید می توانید به خوبی آن را مدیریت کرده و نتیجه خوبی را دریافت نمایید.

ریزش ابروها بعد از کاشت

ریزش اولیه ابروهای کاشت شده

یکی از مهم ترین و پر تکرار ترین سوالات مراجعین بعد از کاشت ابرو این است که چرا و چه زمانی ابروهای کاشته شده دچار ریزش می شوند؟ همچنین سوالات دیگری وجود دارد مانند :

  • چه زمانی موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند؟
  • آیا موهای ریخته شده مجدد رشد می کند؟
  • چند ماه بعد ابروها مجدد رشد می کنند؟
  • چه زمانی می توانم نتیجه نهایی کاشت را ببینم؟

ریزش ابروها در هر فرد متفاوت است. زمان و ساختار ریزش ابرو نیز در هر فرد با دیگری تفاوت دارد. اما به طور کلی پس از گذشت حدود دو هفته، ساقه موهای کاشت شده شروع به ریزش کرده و نهایتا تا یک ماه اول بیشتر ابروهای کاشته شده می ریزد. این ریزش موقتی بوده و جای نگرانی ندارد چرا که فولیکول ها مجدد بازسازی و وارد فاز رشد می شوند. این فرآیند حدودا یک ماه زمان می برد و پس از گذشت حدود یک ماه از کاشت تقریبا تمام موهای پیوند شده یک مرحله ریزش را تجربه می کنند. در واقع تمامی ابروهای کاشته شده می ریزد و مجدد وارد مرحله رشد می شود. ریزش ابروها در تمامی افراد حتمی نیست و ممکن است تعدادی از ابروها هیچ گاه دچار ریزش نشود. در برخی از موارد نیز ممکن است موهای کاشته نشده که از قبل وجود داشتند نیز دچار ریزش موقتی شوند. در هر صورت این مرحله از ابرو کاشتن نیاز به توجه و معاینه دارد. در صورتی که این ریزش نگران کننده بود، حتما به بهترین کلینیک کاشت ابرو مراجعه نمایید تا بررسی های دقیق تری بر وضعیت ابروهایتان انجام شود.

شاید برایتان سوال باشد که چرا ابروها دچار ریزش می شوند؟ علت اصلی این پدیده این است که ساقه ابروها که بیرون از پوست است در حقیقت یک بافت مرده است و هیچ گونه رشدی ندارد. این بافت دچار ریزش می شود و مجدد از قسمت ریشه رشد کرده و بیرون می زند. این بار چون اتصال خوبی به ریشه ابروها دارد و فولیکول ها در محل خود مستقر شده اند فاز رشد تکمیل می شود و دیگر دچار آسیب و یا مشکل رشد نمی شود.

بهترین مثال برای ابروهای پیوند شده، روند کاشت یک نهال یا گلدان تازه است . زمانی که شما بستر یک گلدان یا نهال را تغییر می دهید ممکن است برگ های آن دچار ریزش شود اما چون ریشه در خاک وجود دارد بعد از مدتی مشاهده می کنید که مجدد گیاه رشد کرده و از خاک بیرون می زند. ابرو کاشتن نی به همین شکل است بنابراین به جای نگران شدن از این اتفاق و داشتن ابهام برای عوامل ریزش ابروها سعی کنید کمی صبور باشید و مراقبت های بعد از کاشت ابرو را با دقت انجام دهید.

ریزش ابروهایی که از قبل وجود داشته اند موقتی است. این اتفاق به این دلیل است که در زمان کاشت ممکن است ریشه ابروهای اصلی دچار التهاب و شک شود. این مساله باعث ریزش موقتی خواهد بود. با تقویت ابروها و البته گذر زمان کوتاهی، شاهد رشد مجدد ابرو در این ناحیه خواهید بود.

دوران نهفتگی موها پس از کاشت

از جمله مهم ترین مراحل رشد ابرو بعد از کاشت، دوران نهفتگی موها پس از کاشت است. موهای کاشته شده دارای یک دوره نهفتگی هستند، این دوره بعد از ریزش اولیه شروع می شود. این روند حدودا یک ماه زمان لازم داردو شما شاهد ابروهای جدید در نواحی مورد نظر خواهید بود.
در این بخش از مراحل رشد ابرو بعد از کاشت، موها دچار خواب یا نهفتگی می شوند و معمولا از یک تا سه ماه زمان لازم است تا تراکم نهایی ابروها خود را نشان دهند. ممکن است از پیوند ابروهایتان در این مرحله پشیمان شوید و احساس کنید که جراحی کاشت موفق نیست. به علاوه تصور می کنید که ابروهایتان کم تراکم است و زیبایی روزهای اولیه را از دست داده است. نظرات اطرافیان درباره کاشت ابروهایتان ممکن است آزار دهنده باشد و روحیه تان را تحت تاثیر قرار دهد.
موارد گفته شده جزو چرخه طبیعی در ابرو کاشتن است. بسیاری از این موارد حتی در کاشت مو نیز مشاهده می شود. در تمامی این مراحل تغییراتی در حال انجام است و در زیر پوستتان شرایط برای یک رشد عالی و ماندگار آماده سازی می شود.
در اکثر مراحل رشد ابرو بعد از کاشت، شما چون قادر به مشاهده تغییرات نیستید بدون شک نگران می شوید و این مساله باعث دلسردی و پشیمانی شما از کاشت می شود. اما با کمی صبوری شاهد عروق جدید و بافت های تازه در زیر پوست خواهید بود که باعث می شود ابروهایی زیبا و پر تراکم داشته باشید. این ابروها امکان اصلاح، رنگ کردن و فرم دهی خواهند داشت. بعد از این مدت ابروهایتان برای همیشه دارای رشد خواهد بود و ظاهر آن بسیار مطلوب و خوشایندمی شود.

شروع رشد مجدد موهای ابرو پس از ریزش اولیه

به طور کلی حدود چهار یا پنج ماه بعد می توانید شاهد رشد ساقه های نهایی در سطح پوست باشید . در این دوره تمامی زیر ساخت های لازم برای رشد ابروها انجام و مراحل ریزش و خواب آن طی می شود. رشد اولیه ابروها به صورت پراکنده است.
رشد ابروها شامل تمام نواحی نمی شود. در این دوره چند ماهه از مراحل رشد ابرو بعد از کاشت مدام ابروهایتان ریخته و دوباره رشد می کند. اما شکل نهایی آن در پایان این مدت قابل قضاوت خواهد بود. ممکن است که فرم ابروها و خواب آن کمی نا مرتب باشد اما بعد از یک یا دوبار ریزش و رشد خواب اصلی ابروها نمایان می شود.
موارد دیگری مانند ضخامت ابروها نیز متغیر است، در مراحل اولیه ریزش ابرو ضخامت ابروها بیشتر و ساختار آن متفاوت تر خواهد بود اما بعد از رشد مجدد مشاهده می کنید که ظاهر طبیعی تری نسبت به روز اول دارند.

سخن پایانی

بعد از کاشت، ابروها دچار مراحل مختلف رشد می شوند که این مراحل رشد ابرو بعد کاشت شامل ریزش اولیه ابرو و رشد مجدد آن است. در این دوره ممکن است فرد احساس کند که پروسه کاشت ناموفق است اما بعد از حدود شش ماه متوجه می شود که تراکم ، خواب و فرم ابروها بسیار ایده آل و راضی کننده است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *